Johaugová je královnou MS, v Seefeldu vyhrála už třetí závod. Celkem má desáté zlato

2. 3. 2019 13:43
Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová zkompletovala na mistrovství světa v Seefeldu zlatý hattrick. Po skiatlonu a klasické desítce dnes vyhrála i závod na 30 km volně s hromadným startem a na světových šampionátech slaví i se štafetami desátý titul. Za Johaugovou dojela s odstupem 36,8 vteřiny druhá další Norka Ingvild Östbergová, která se tak stala čtvrtou ženou v historii s pěti medailemi z jednoho šampionátu. Bronz získala Švédka Frida Karlssonová. Češky se nevešly do třicítky. Petra Nováková obsadila 32. místo se ztrátou 8:48,9 minuty, Kateřina Razýmová byla 37. a Sandra Schützová čtyřicátá.
Therese Johaugová slaví vítěství v závodě na 30 km volně s hromadným startem mna MS v Seefeldu 2019. | Foto: Reuters