Johnson skvěle debutoval v dresu Miami, Hets zdolali Knicks

29. 2. 2016 8:38
Joe Johnson se v prvním zápase v dresu Miami značnou měrou postaral o triumf Heats na palubovce New York Knicks 98:81. Finalistům loňského ročníku NBA z Clevelandu se stále nedaří a prohráli ve Washingtonu.
Joe Johnson u Miami prochází obranou New Yorku Knicks.
Joe Johnson u Miami prochází obranou New Yorku Knicks. | Foto: Reuters

New York - Den po svém příchodu do týmu Miami nastoupil Joe Johnson hned v základní sestavě do utkání NBA na hřišti New York Knicks a 12 body přispěl k vítězství hostů 98:81. Nejlepší tým Východní konference Cleveland nastoupil proti basketbalistům Washingtonu bez odpočívajícího LeBrona Jamese a prohrál 99:113.

Johnson dal hned první trojku

Čtyřiatřicetiletý Johnson, který se upsal Miami jako volný hráč, proměnil hned svoji první střelu za tři body a přispěl k úvodní šňůře 13:2. Heat na hřišti Knicks ani jednou neprohrávali a připsali si nad slavným celkem už páté vítězství v řadě, přestože k Johsonově trojce už žádnou nepřidali.

"Hráče takového kalibru normálně získáte až po sezoně, takže jeho příchod v době, kdy bojujeme o pozici v play off, je pro náš tým hodně důležitý," pochvaloval si posilu Dwyane Wade, který byl nejlepším střelcem Miami s 26 body.

Cavaliers tápou, chybí jim energie

Cleveland na hřišti Washingtonu prohrával až o 30 bodů. Finalistům loňského ročníku nepomohlo 28 bodů Kyrieho Irvinga. Wizards vedl John Wall s 21 body a 13 asistencemi.

"Jestli budeme hrát takhle bez energie a s takovým přístupem, tak si nezasloužíme nosit tyhle dresy. Chceme aspirovat na titul a pak utrpíme debakl, necháme se takhle přejet. To prostě nejde," kritizoval výkon svého týmu J. R. Smith.

Damian Lillard nastřílel v první čtvrtině 20 ze svých 33 bodů a Portland zvítězil na hřišti Indiany 111:102. Trail Blazers zvítězili potřinácté z posledních 15 utkání.

Hráči Atlanty porazili Charlotte 87:76. Hornets dali v první čtvrtině pouhých devět bodů, když z úvodních 19 střel v zápase proměnili jedinou.

NBA:

Atlanta - Charlotte 87:76, Dallas - Minnesota 128:101, Detroit - Toronto 114:101, Indiana - Portland 102:111, New York - Miami 81:98, Orlando - Philadelphia 130:116, Washington - Cleveland 113:99.

4. Denver 59 23 36 39,0
5. Minnesota 60 19 41 31,7