reklama

"Proč jste to ukončili?" Joshua obhájil titul, duel s Takamem ale skončil kontroverzně

Povzbuzení od Zlatana a Takam s potrhaným obočím. Tak Joshua udržel boxerský trůn Anthony Joshua zůstává králem těžké váhy. V boxerské řežbě s Carlosem Takamem naplnil roli favorita a měl převahu. Rozhodčí duel ukončili v desátém kole, což poraženého, tou dobou krvácejícího, rozčílilo. Podívejte se, jak klání s kontroverzním koncem vypadalo. Foto: Reuters
Anthony Joshua obhájil boxerský titul organizace IBF. Sobotní duel proti Carlosovi Takamovi vyhrál poté, co hlavní arbitr Phil Edwards poněkud kontroverzně v 10. kole zastavil zápas. "Vůbec nevím, proč to rozhodčí ukončil," rozčiloval se následně kamerunský boxer. "Já jen boxuju, nemůžu ovlivnit, co dělá rozhodčí," opáčil Joshua.

Cardiff - Britský boxer Anthony Joshua obhájil titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace IBF. Souboj s Carlosem Takamem v Cardiffu ukončil rozhodčí v desátém kole, a Joshua tak vyhrál před limitem i dvacátý souboj v kariéře.

Boxerská řežba Joshua vs. Takam. Zápas bude stát za to, Takam není žádné ořezávátko, říká Konečný Boxerská řežba Joshua vs. Takam. Zápas bude stát za to, Takam není žádné ořezávátko, říká Konečný Čtěte zde

Osmadvacetiletý Joshua získal mistrovské pásy organizací IBF, WBA i méně významné IBO v dubnu po vítězství k.o. nad Vladimirem Kličkem. Dlouholetý vládce těžké váhy z Ukrajiny později ukončil kariéru.

Britský šampion se v sobotu měl původně utkat s Bulharem Kubratem Pulevem, jenže ten se před necelými dvěma týdny zranil. Kamerunec s francouzským pasem Takam tak měl na přípravu pouhých 12 dní.

Joshuovi nicméně vzdoroval až do desátého kola, byť převaha domácího favorita byla zřejmá. Takam však krvácel z roztržených obou obočí a v desátém kole sudí duel ukončil. 

"Respektuji Anthonyho, je to velký boxer, ale vůbec nevím, proč rozhodčí zápas ukončili, chci odvetu," rozčiloval se po utkání Takam. "Nemůžu ovlivnit, co udělá rozhodčí," opáčil Joshua. 

Takto vypadaly poslední sekundy zápasu

Menší komplikace pro Jushuu přišla ve druhém kole, když ho Takam zasáhl hlavou do nosu a krvavě mu ho zranil. Šestatřicetiletý Kamerunec měl zase od čtvrtého kola roztržené pravé obočí a chvíli nato byl počítán. Netrvalo dlouho a Joshua mu roztrhl i druhé obočí.

Přesto statečně ranám odolával a před 78.000 diváků se držel také fyzicky. I když se vzpíral rozhodnutí zápas předčasně ukončit, čtvrtou porážku ve 40. vystoupení v profiringu neodvrátil.

reklama