reklama

Jubilejní GCF: Šolc se na Těššíka moc netěší. Fanoušci ano

Martin Šolc (vpravo) a Michal Těššík na vážení pro GCF 30 Martin Šolc (vpravo) a Michal Těššík na vážení pro GCF 30 autor: Czechfighters.cz
Preview ve galavečeru MMA v pražském klubu SaSaZu.

Praha – Třicáté vydání oblíbené série galavečerů ultimátních soubojů (MMA) GCF je zde. V pražském klubu SaSaZu si to večer rozdá celkem dvaadvacet fighterů v jedenácti soubojích. Hlavním tahákem pak bude odveta mezi Martinem Šolcem a Michalem Těššíkem.

Původně lákal manažer a organizátor GCF Michal „Háša“ Hamršmíd, sám bývalý špičkový bojovník a nyní kondiční trenér hokejové Sparty, na talentovaného Jiřího „Denisu“ Procházku, ten ale nakonec dorazí jen coby čestný host, který potěší fanoušky svým autogramem či společnou fotkou.

Denisa jen coby fanoušek a čestný host

„Měl jsem zánět v uchu, bohužel už to nešlo, doktoři mi bojovat zakázali. Nyní jsem ale již v plném tréninku a v Příbrami chybět nechci,“ řekl před turnajem Aktuálně.cz urostlý brněnský chasník, jehož snem je celkem pochopitelně věhlasná UFC. „Tu ale zatím neřeším, chci jít postupnými kroky, budu porážet ty, co mi postaví manažeři do oktagonu. Já jim věřím,“ dodal dvaadvacetiletý mladík.

O slavné lize si bude moct případně popovídat i v SaSaZu, na které poctivě sháněl u Hamršmída lístky, s krajanem Viktorem Peštou, který do ní jako druhý český zápasník loni v květnu poprvé nakoukl. Čtyřiadvacetiletý bijec totiž bude večer spolukomentovat s Ondřejem Novotným pro portál Voyo.cz.

Stane se tak poprvé v historii GCF. A všichni věří, že ne naposledy. „Zatím je to s Voyo první projekt a záleží samozřejmě i na návštěvnosti, kde se ukáže, zda o to fanoušci budou mít zájem. Pokud ano, můžeme se těšit i na další živé přenosy,“ řekl minulý týden na tiskové konferenci Hamršmíd.

V oktagonu si tak moderátorskou premiéru na podobné akci odbude Petr Vágner. A bude to pro něj skutečný křest ohněm. SaSaZu je beznadějně vyprodané, bojovníci se mohou těšit na pořádný kotel. I když každý se na něj dívá trochu jinak. Zatímco dravé mládí v podobě Miloše Petráška se na něj těší, zkušeného Šolce spíše děsí. Prostory v tomto pražském klubu totiž bývají hodně stísněné.

Šolc nemá odvety příliš v lásce

„Je to ale tradiční tuzemská bašta MMA, to je fakt,“ potvrzuje velezkušený zápasník přirovnání k boxerské Mekce v podobě velkého sálu Lucerny. „Čeká mě odveta s Těššíkem, na kterou se moc netěším. Nemám obecně odvety moc rád, ale příprava proběhla dle plánu, virózu jsem si také prodělal, to je taková ta klasika, ale všechno v pořádku,“ dodal bijec, který se v případě výhry dočká další odvety.

A to s nikým jiným, než s výše zmíněným Procházkou, se kterým svedl před dvěma lety parádní souboj na GCF 26. Ten brněnský obr rozhodl knockoutem ve třetím kole. Útěchou mu může být fakt, že pokud dnes zvítězí, proti Procházkovi půjde o tuzemský titul v polotěžké váze.

Odveta čeká i týmového parťáka Šolce – mladého Davida Kozmu. Tomu se postaví naopak veterán tuzemského oktagonu Jaroslav „Číňan“ Poborský. První souboj vyhrál mladší ze zápasníků, který je favoritem také tentokrát.

„Nepřipouštím si to, i když si ten fakt uvědomuji. Věřím, že zvítězím stejně jako prve. Chci se postupně dostat k titulové šanci,“ řekl krátce před duelem dvaadvacetiletý Kozma. „Vím, že to nebude snadné, ale jsem kvalitně připravený, tentokrát nemám problém ani s vahou, uvidíme, jak to dopadne,“ zakontroval o čtrnáct let starší Poborský.

Oba bojovníky přitom pojí přátelství, v přípravě spolu často trénují. „V kleci budeme soupeři,“ potvrzují oba svorně. Jak tento souboj dopadne? A jak zbylých deset? Pokud máte lístky, můžete vidět všechny zúčastněné přímo v akci od 19:30 hodin v SaSaZu, pokud ne, pak v přímém přenosu na Voyo.cz. Na duely do začátku večera si pak lze také vsadit (ZDE!).

reklama