reklama

Judista Pulkrábek a tenista Veselý vyhráli OH mládeže

Úvodní ceremoniál Úvodní ceremoniál autor: Reuters
Česko má na kontě již čtyři cenné kovy

Singapur - Česká výprava na olympijských hrách mládeže v Singapuru dnes získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Judistickou soutěž ve váze do 55 kilogramů ovládl šestnáctiletý David Pulkrábek, o rok starší tenista Jiří Veselý triumfoval ve čtyřhře společně s britským partnerem Oliverem Goldingem. Třetí místo vybojoval diskař Jaromír Mazgal.

Žďárský judista Pulkrábek, český juniorský šampion a držitel titulu v domácí anketě Kadet roku 2009, si v základní skupině poradil před limitem s Italem Fabiem Basilem i Ukrajincem Dmitrem Atanovem a v semifinále předčil v běžném čase Španěla Pedra Rivadullu. V boji o zlato pak v nastavení porazil téměř o rok staršího Uzbeka Mansurchuju Muminchujaeva.

Veselý s Goldingem porazili ve finále ruský pár Viktor Baluda, Michail Birjukov 6:3 a 6:1. Na cestě ke zlatým medailím jim největší potíže dělali hned v prvním kole o rok starší Číňané, které udolali až v supertiebreaku. Žádný další set už pak neztratili. Ve dvouhře prostějovský odchovanec Veselý vypadl ve druhém kole.

Premiéra v SIngapuru: Tak vypadají Olympijské hry mládeže Premiéra v SIngapuru: Tak vypadají Olympijské hry mládeže Prohlédněte zde

Sedmnáctiletý diskař Mazgal vybojoval bronz posledním čtvrtým pokusem, před kterým byl až osmý. Turnovský vrhač se zlepšením skoro o osm metrů na 60,31 přiblížil na 35 centimetrů ke svému osobnímu maximu a prohrál jen s Inden Anjunem (62,52) a vítězným Jihoafričanem Jacquesem Du Plessisem (63,94).

Hned v úvodu her získala medaili plavkyně Barbora Závadová, která byla třetí v českém rekordu v závodě na 200 metrů polohově.

reklama