Juniorský čtyřkajak vybojoval zlato na pětistovce, kajakářky získaly navrch bronz

29. 7. 2018 12:51
Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka, Jakub Brabec vyhráli na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Plovdivu pětistovku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Plovdiv - Čtyřkajak ve složení Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka, Jakub Brabec vyhrál na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Plovdivu pětistovku. Na stejné trati získaly bronz kajakářky Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou, které nestačily pouze na maďarskou a ruskou dvojici. Češi si tak z Plovdivu přivezou jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, všechny z juniorské kategorie.

České kvarteto bylo v polovině trati druhé za Německem, ale cílovou pásku protnulo o necelé dvě desetiny sekundy dříve a postaralo se o deváté tuzemské zlato od premiérového šampionátu v roce 1987. Kukačka navázal na páteční stříbro z kilometru na deblkajaku, jeho parťák Jan Vorel dnes dojel na singlu čtvrtý. Čtyřkanoe obsadila ve finále A osmé místo.

"Čtyři medaile jsou velkým úspěchem, na víc by bylo troufalé před šampionátem pomýšlet. Medailové pozice tradičně obsazují Maďaři a Němci, kteří vysílají své nejsilnější posádky až na mistrovství světa, takže musíme být spokojeni," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Pavel Hottmar.