reklama

Kajakář Hradilek vyhrál závod v Penrithu, Přindiš skončil třetí

Vavřinec Hradilek. Vavřinec Hradilek. autor: Aktuálně.cz
Čeští kajakáři ovládli mistrovství Oceánie ve vodním slalomu. V Penrithu vyhrál Vavřinec Hradilek, třetí skončil Vít Přindiš.

Penrith - Čeští kajakáři se zaskvěli na mistrovství Oceánie ve vodním slalomu. Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek vyhrál a do pátého místa skončili v kvalitní konkurenci další tři reprezentanti. Od třetí pozice se seřadili Vít Přindiš, Ondřej Tunka a mistr světa Jiří Prskavec. V ostatních kategoriích Češi na medaile nedosáhli.

Na olympiádu může jen jeden

Boj o jedinou letenku na OH v Riu bude v domácí nominaci hodně napínavý. Velkou výhodu díky titulu světového šampiona z Londýna a bonusovým pěti nominačním bodům bude mít Prskavec, ale do hry zcela jistě promluví i další kajakáři.

Přindiš je po zranění ramena v dobré formě, minulý závod na stejné trati v Penrithu dokonce vyhrál. Hradilek okusil nejvyšší stupeň v individuálním závodu poprvé od triumfu v SP loni v Krakově.

Ve finále byly ještě české kajakářky, těsně pod stupni vítězů skončila Veronika Vojtová, páté místo obsadila Karolína Galušková. Závod se nevydařil mistryni světa Kateřině Kudějové, která skončila v semifinále dvanáctá.

Po druhém místě na Australian Open před dvěma týdny se do finále tentokrát nedostal singlkanoista Lukáš Rohan, který stejně jako jeho reprezentační kolega Stanislav Ježek v semifinále neprojel branku a dostal padesátisekundovou penalizaci. Deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň skončili ve finále osmí.

reklama