První zlato z Račic. Kajakář Zavřel je mistrem Evropy do 23 let na 500 metrů

14. 7. 2019 11:09
Kajakář Jakub Zavřel získal na mistrovství Evropy v Račicích zlato v závodě na 500 metrů v kategorii do 23 let a postaral se o zatím největší úspěch českého týmu. Další dvě bronzové medaile přidali na domácím kanále do sbírky junioři. Kajakář Tomáš Sobíšek zopakoval na poloviční trati třetí místo ze sobotního kilometru a získal druhý cenný kov z mezinárodní soutěže v kariéře. Bronz vybojoval i čtyřkajak juniorek Kateřina Zárubová, Gabriela Hermelyová, Adéla Házová, Barbora Betlachová. Kajakářka Štěpánka Sobíšková medailový úspěch svého bratra nenapodobila a na pětistovce obsadila páté místo. Kanoistka Denisa Řáhová skončila sedmá.
Kajakář Jakub Zavřel .
Kajakář Jakub Zavřel . | Foto: ČTK

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice v Račicích:

500 m:

Do 23 let:

Muži:

K1: 1. Zavřel (ČR) 1:37,593.

Ženy:

K1: 1. Savčuková (Běl.) 1:51,699.

K4: 1. Polsko (Klattová, Cyrulewská, Pulawská, Olszewská) 1:31,507.

C1: 1. Četverikovová (Ukr.) 2:06,209.

Junioři:

K1: 1. Sibbersen (Dán.) 1:40,070, …3. T. Sobíšek (ČR) 1:41,018.

Juniorky:

K1: 1. Leanjuková (Běl.) 1:52,903, …5. Sobíšková (ČR) 1:56,143.

K4: 1. Maďarsko (Potoniecová, Rugasiová, Kulcsarová, Csikosová) 1:35,943, …3. ČR (Zárubová, Hermelyová, Házová, Betlachová) 1:36,440.

C1: 1. Gladkovová (Rus.) 2:13,410, …7. Řáhová (ČR) 2:19,057.