reklama

Kam se hrabe Forrest Gump. Robot vyzval k zápasu světovou jedničku

Stolní tenista Dimitrij Ovtcharov se utkal s robotem firmy Omron Omron Industrial Automation EMEA |  00:11
Na veletrhu v Hannoveru došlo k netradičnímu pingpongovému souboji umělé inteligence s německým reprezentantem Dimitrijem Ovčarovem.

Hannover/Praha - Možná si vybavíte, jak se naučil stolní tenis Forrest Gump. Slavný filmový hrdina pinkal proti zdi tak dlouho, až byl schopný porážet i nejlepší Číňany. Doba ovšem pokročila. Místo zdi by dnes mohl Tomu Hanksovi vracet míčky robot.

Robot s názvem Forfeus se představil na největším průmyslovém veletrhu v Hannoveru a proti sobě měl zdatného soupeře: německého reprezentanta Dimitrije Ovčarova, jenž do tohoto roku vstupoval jako světová jednička.

"Mě nakonec robot nedostal, ale řada profesionálních hráčů by se proti němu pěkně zpotila," hodnotil netradiční duel současný třetí hráč světového žebříčku. "Je neuvěřitelné, co už všechno umí. Zvládne téměř dokonale forhend, bekhend, kraťasy… Dobrý tréninkový partner," pokýval uznale hlavou rodák z Kyjeva.

Výrobek japonské firmy Omron pomocí dvou kamer analyzuje pohyby svého soupeře, bleskovými výpočty zjistí, kam míček dopadne a odpovídajícím způsobem zareaguje. Navíc má výhodu, že se z chyb poučí, uloží do paměti a už je neopakuje. S čím si však zatím neví rady, to jsou rotované míče a další pingpongové triky…

Připomeňte si, jak hrál stolní tenis Forrest Gump:

Pingpongová scéna z Forresta Gumpa Forrest Gump |  01:30
reklama