reklama

Kam to běží? Svéhlavý kůň přišel o senzační vítězství, žokej navíc dostal trest

Mohlo to být senzační vítězství při debutu, jenže místo slávy přišly posměšky a ještě navíc trest. Žokej Aaron Fahey totiž v sedle koně Lake Winnipesaukee jel špatnou trasou.

Fahey mířil při dostizích v irském Leopardstownu za nečekaným triumfem, před poslední zatáčkou s obrovským náskokem vedl. Jenže pak Lake Winnipesaukee, jenž běžel svůj první závod, nezahnul správně do cílové rovinky a zvolil si jiný, mnohem delší koridor.

Z prvního místa se tak radoval Dark Raven, zdrcený Fahey se s Lake Winnipesaukee do cíle doploužil poslední…

A smolný den korunoval trest v podobě dvoutýdenního zákazu činnosti. Podle stewardů totiž Fahey svou nedbalostí neučinil vše pro dosažení co nejlepšího umístění v závodu. Mohl tím ovlivnit sázky, na vítězství Lake Winnipesaukee se přijímaly ve vysokém kurzu 25:1.

Fahey prohlásil, že sice věděl, kudy má jet, ale neměl dost síly, aby čtyřnohého parťáka přinutil běžet správnou trasou. "Je to obtížný kůň. A tohle bylo poprvé, co byl na dráze s ostatními. Snad se z toho poučíme," povzdychl si žokejův otec Paul, jenž svéhlavého koně trénuje.

Tragédie na závodišti. Při dostihu zemřel po pádu pod kopyty koní mladý žokej Tragédie na závodišti. Při dostihu zemřel po pádu pod kopyty koní mladý žokej Čtěte zde
reklama