reklama

Kámoši jak hrom? S tím je konec. Tomic se opřel do Kyrgiose, prý simuloval

Bernard Tomic. Bernard Tomic. autor: Dalibor Sosna
V australském daviscupovém týmu to vře. Bernard Tomic zkritizoval "nemocného" Nicka Kyrgiose přímo na lavičce během zápasu. Zachytily to mikrofony.

Praha - Jsou jako zlobivé děti. Když jsou spolu, zlobí společně. Když jsou oddělení, zlobí každý po svém. Pak přijde chvíle, kdy se jeden s druhým ošklivě pohádají. A tím v podstatě skončí jedno velké tenisové přátelství.

Australští rebelové Bernard Tomic a Nick Kyrgios se takového stěžejního momentu jejich vzájemného vztahu dočkali o uplynulém víkendu. Zatímco prvně jmenovaný válčil v Melbourne za svůj stát v Davisově poháru proti Američanům, druhý se "válel v Canbeře". Tedy podle Tomicova názoru.

Kyrgios se kapitánovi Lleytonu Hewittovi na víkend omluvil kvůli nemoci. Jeho kamarád Tomic ale přesně věděl, co si o takové omluvě má myslet. A nejprve svůj názor ventiloval nechtíc, přímo během zápasu proti Johnu Isnerovi. Jeho slova, jež byla určena Hewittovi, zachytily televizní mikrofony.

Tomic: Tohle udělal už dvakrát

"Nick že je nemocný? To jsou kecy! Dřepí v Canbeře a nedělá nic. Udělal to už dvakrát. Dvakrát to předstíral,“ vztekal se třiadvacetiletý Tomic na lavičce. Evidentně byl velmi frustrovaný, s Isnerem, který předvedl skvělý výkon, neměl šanci. Navíc ho bolelo zápěstí.

V házení špíny na krajana pak pokračoval i na tiskové konferenci. Prozradil, že hned po utkání Kyrgiosovi volal a řekl mu upřímně, co si o jeho výmluvách myslí. Dvacetiletý tenista podle Tomice stejně "zazdil" i loňský duel prvního kola Davis Cupu s Čechy v Ostravě.

Kyrgios se tehdy omluvil pro nemoc, na následný prestižní turnaj v americkém Indian Wells už ale odletěl. 

"Víte, jak to je. Já bych byl jako obvykle moc rád, aby s námi Nick byl. On je ale jako obvykle nemocný. Teď jsem moc zvědavý, jestli se objeví v Indian Wells jako loni. To nepřijel do Česka kvůli únavové zlomenině, pak ale americký turnaj hrál a byl v pohodě,“ zazněla na tiskové konferenci otevřená kritika.

Kyrgios: Neberu to osobně

"Bude teď legrační sledovat další dny a jeho rozhodování, zda tam letět, nebo ne. Já se vsadím, že poletí. A tím bude řečeno vše. Už jsem mu to i řekl. Jestli bude hrát v Indian Wells, definitivně ztratil můj respekt,“ prohlásila australská jednička.

Tomic bojoval, ale do čtvrtfinále postoupili hostující Američané. Dvacátý hráč světového žebříčku to nesl velmi nelibě.

"Mě také bolí zápěstí, a to hodně. Ale jsem tady. Kvůli Austrálii, kvůli Lleytonu Hewittovi. Kdyby nešlo o Davis Cup, tak tu nejsem. A jsem velmi zklamán, že tu není Nick,“ uzavřel Tomic. Ukončil tím dlouholeté přátelství rebelů? To ukážou další dny a týdny. Kyrgios zatím na kritiku reagoval jen na Twitteru.

"Bylo to v zápalu emocí, neberu to nijak osobně. Indian Wells je až za týden, to je dost času," napsal na sociální síť. A ještě si do Tomice rýpl: "Nezapomínejme, kdo drží rekord v nejrychlejší porážce na okruhu," dodal Kyrgios.

reklama