Kanada vyhrála MS v boxlakrosu

ČTK
21. 5. 2007 11:32
Halifax - Reprezentanti Kanady vyhráli světový šampionát v boxlakrosu.

V nedělním finále v Halifaxu porazili tým Irokézů 15:14 v prodloužení a obhájili zlaté medaile z úvodního MS před čtyřmi roky. Třetí skončili Američané, český výběr obsadil sedmé místo, když se dočkal prvního vítězství na mezinárodní úrovni.

Finále přineslo strhující podívanou. Utkání o zlato tentokrát vypadalo zcela jinak než finálový souboj těchto celků před čtyřmi roky, kdy vyhrála Kanada jednoznačně 21:4. Nyní se týmy ve vedení střídaly a nejvyšší náskok v průběhu zápasu činil jen dvě branky.

V polovině utkání vedli Irokézové 8:7, poté ale měla mírně navrch Kanada a ještě na počátku poslední minuty si udržovala minimální náskok. Irokézové však dokázali 56 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnat na 14:14. V prodloužení Kanaďané získali při prvním rozhozu míč a po 28 sekundách vsítil Jeff Zywicki vítěznou branku.