reklama

Kanaďanky bez šance, Češky expresně v semifinále Fed Cupu

Karolína Plíšková má důvod k radosti, Češky jsou opět v semifinále Fed Cupu. Karolína Plíšková má důvod k radosti, Češky jsou opět v semifinále Fed Cupu. autor: Reuters
České tenistky postoupily nejrychlejším možným způsobem do semifinále letošního Fed Cupu, kde je čekají Francouzky.

Quebéc - České tenistky postoupily nejrychlejším možným způsobem do semifinále letošního Fed Cupu, když v Kanadě vyhrály všechny tři úvodní dvouhry. Postupový bod obhájkyním titulu zajistila Karolína Plíšková, která porazila 6:4 a 6:2 v souboji jedniček obou týmů Gabrielu Dabrowskou.

V závěrečné čtyřhře pak Denisa Allertová s Lucií Hradeckou porazily Francoise Abandaovou a Dabrowskou 6:1, 7:6.

"Čtyři zápasy, čtyři dvousetové výhry. Jsem šťastný a pyšný na to, jakým způsobem to holky odehrály. Přece jen tři z nich hrály ve Fed Cupu poprvé a neznaly ten tlak. Zvládly to skvěle," řekl kapitán Petr Pála pro internetové stránky Fed Cupu.

V boji o finále čeká jeho svěřenkyně doma Francie, která senzačně porazila Italky na jejich půdě 3:2. Po sobotě přitom vedly Italky 2:0.

Plíšková se trochu zapotila

Pálovi v Québecu chyběly největší opory Petra Kvitová s Lucií Šafářovou, Kanada zase postrádala jasnou jedničku Eugenii Bouchardovou i zraněnou dvojku Aleksandru Wozniakovou.

V sobotu zvládly Plíšková s dvojkou Smitkovou dvouhry s velkým přehledem, dnes se ale česká jednička hlavně v úvodu zapotila víc. Dabrowská, která v jediném předchozím vzájemném duelu s Plíškovou před necelými dvěma lety zvítězila 2:0, měla podobně jako proti Smitkové silný začátek úvodní sady a po brejku vedla 4:1.

Plíšková ale ztrátu smazala a v závěru prvního setu se projevilo, že je na žebříčku o 163 příček výš než soupeřka. Úvodní dějství otočila pěti gamy po sobě, uvolnila se a ve šňůře vyhraných her pokračovala i v druhé sadě až do stavu 4:0.

Zápas v klidu dotáhla do vítězného konce a obhájkyně trofeje se tak mohou těšit na domácí semifinále proti Francii, která dnes nečekaně otočila z 0:2 na 3:2 zápas na antuce v Itálii.

"Výborná zpráva pro fanoušky je, že se bude hrát doma," uvedl majitel České sportovní Miroslav Černošek, jehož společnost organizuje Fed Cup a Davisův pohár. Zatím není jasné, kde se bude hrát.

"My jsme spíše v případě postupu počítali s cestou do Itálie a tradičním semifinále, a tak celou situaci budeme řešit až po návratu všech zainteresovaných z Kanady. Výběr místa nebude jednoduchý s ohledem na nadcházející světový šampionát v ledním hokeji," dodal Černošek.

Češky se naposledy utkaly s Francouzkami v roce 2006 a prohrály 2:3.

Výsledky 1. kola tenisového Fed Cupu:

Québec: Kanada - ČR 0:4
Výsledky nedělních zápasů: Dabrowská - Karolína Plíšková 4:6, 2:6, Abandaová, Dabrowská - Allertová, Hradecká 1:6, 6:7 (2:7).

Krakov: Polsko - Rusko 0:4
Výsledky nedělních zápasů: A. Radwaňská - Šarapovová 1:6, 5:7, Jansová, Rosolská - Ďjačenková, Pavljučenkovová 4:6, 4:6.

Janov: Itálie - Francie 2:3
Výsledky nedělních zápasů: Erraniová - Mladenovicová 4:6, 3:6, Giorgiová - Garciaová 6:4, 0:6, 2:6, Erraniová, Vinciová - Mladenovicová, Garciaová 1:6, 2:6.

Stuttgart: Německo - Austrálie 4:1
Výsledky nedělních zápasů: Kerberová - Stosurová 6:2, 6:4, Petkovicová - Gajdošová 6:3, 3:6, 8:6, Görgesová, Lisická - DellAcquaová, Rogowská 6:7 (2:7), 7:6 (9:7), 10:6.

reklama