reklama

Kanadský pár překonal rekord v originálních tancích

Tessa Virtueová a Scott Moir Tessa Virtueová a Scott Moir autor: Reuters
Virtueová a Moir dostali jako první přes 70 bodů

Turín - Olympijští vítězové Tessa Virtueová a Scott Moir se stali prvním tanečním párem, který za originální tanec získal přes 70 bodů.

Kanadští krasobruslaři dostali ve čtvrtek na mistrovství světa v Turíně od rozhodčích 70,27 bodu a překonali o 1,6 bodu světový rekord Rusů Taťjany Navkové a Romana Kostomarova.

Díky tomu vedou o necelé dva body před svými americkými tréninkovými partnery Meryl Davisovou a Charliem Whitem. Ti si rovněž vylepšili osobní rekord z olympiády, ale stejně jako ve Vancouveru na fenomenální Kanaďany nestačili.

Čtěte také: Březina zahájil MS nadějně. Po krátkém programu je pátý

Souboj o světový titul se zúžil na tyto dva páry, protože takřka všichni jejich soupeři výrazně chybovali. Sólové taneční piruety pokazili průběžně třetí Federica Faiellaová a Massimo Scali z Itálie i čtvrtí Francouzi Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat.

 Domácí reprezentanti mají dobře rozehraný boj o stupně vítězů, protože v součtu s povinným tancem nasbírali setinu přes 100 bodů a před Francouzi mají náskok necelých čtyř bodů.

Chybu ve twizlech udělal i český reprezentant Matěj Novák, který se navzdory tomu posunul s Lucií Myslivečkovou z osmnáctého na sedmnácté místo. Bez potíží se tak dostali do finálové dvacítky, kterou v pátek čekají volné tance.

Obrazem: Bez Lysacka i Pljuščenka. Březina je zatím na MS pátý Obrazem: Bez Lysacka i Pljuščenka. Březina je zatím na MS pátý Prohlédněte zde

reklama