Kanár, trápení a pak úleva. Kvitová postoupila do finále

13. 4. 2013 20:40
Petra Kvitová porazila Alexandru Cadantuovou 6:0 a 6:4 a postoupila na turnaji v Katowicích do finále.
Petra Kvitová postoupila na antuce v Katowicích do finále.
Petra Kvitová postoupila na antuce v Katowicích do finále. | Foto: Eduard Erben

Katowice - Petra Kvitová porazila Rumunku Alexandru Cadantuovou a na antuce v Katowicích si letos zahraje podruhé ve finále.

Turnajová jednička vyprovodila z kurtu Rumunku ze druhé stovky světového žebříčku po setech 6:0 a 6:4 za 121 minut.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Čtěte ZDE.

Kvitová hned od prvního míčku potvrzovala kvalitativní rozdíl mezi oběma hráčkami a podle toho také vypadal první set, ve kterém soupeřce nadělila potupného kanára.

Kvitová ztratila náskok, k výhře se protrápila

Stejně exhibičně začal i druhý set. I když se Rumunka snažila a odvrátila čtyři brejkboly Kvitové hned při prvním servisu, nakonec o něj přišla a osmá hráčka světa nakonec ve druhém setu vedla už 4:0.

Pak ale přišla první krize a jediná velká komplikace v utkání. Cadantuová si začala věřit a využila krátkého výpadku české hráčky k tomu, aby se čtyřmi vítěznými gemy v řadě vrátila do utkání.

Kvitová ala za stavu 4:4 dokázala zabrat a obrat soupeřce nedovolila. Vzala jí naopak znovu servis a utkání pak zakončila čistou hrou.

Ve finále s Italkou Vinciovou

Finále premiérového ročníku turnaje v Katowicích je na programu v neděli od 17:00. Petra Kvitová v něm narazí na Italku Robertu Vinciovou, na kterou Kvitová narazí i příští týden v semifinále Fed Cupu.

Obě hráčky spolu hrály zatím jen jednou, Kvitová jí v cestě za wimbledonským titulem v roce 2011 porazila ve třetím kole dvakrát 6:3.

Teď se ale bude hrát v hale a hlavně na antuce, která je nejsilnějším potvrchem Italky a zároveň jeden z nejméně oblíbených porvrchů české hráčky.

Obě hned po finále odletí na Sicílii, kde se připojí k národním týmům před semifinále Fed Cupu. V něm na sebe narazí opět příští sobotu v souboji týmové jedničky a týmové dvojky.