Kanoista Fuksa skončil druhý i na pětistovce v Duisburgu

2. 6. 2019 13:26
Kanoista Martin Fuksa byl na Světovém poháru v Duisburgu stejně jako před týdnem v Poznani druhý na neolympijské trati 500 metrů. Šestadvacetiletý nymburský rodák tak obsadil stříbrnou pozici i ve čtvrtém individuálním závodu v sezoně.
Martin Fuksa
Martin Fuksa | Foto: Anna Šeflová

Fuksu v dnešním finále porazil o téměř sekundu úřadující mistr světa Isaquias Queiroz dos Santos z Brazílie, jenž vyhrál i v Polsku. Český kanoista za sebou o další sekundu nechal Němce Conrada-Robina Scheibnera a po dvou stříbrech z Poznaně skončil podruhé druhý i v Duisburgu. Na německém kanále Fuksa obsadil druhé místo v sobotu na olympijském kilometru.

Vítěz sobotního závodu na 1000 m na kajaku Josef Dostál dnes absolvoval finále ve dvojici s Radkem Šloufem a skončili osmí. Čtyřkajak Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Daniel Havel, Jakub Zavřel obsadil ve finále pětistovky poslední deváté místo.

Světový pohár v Duisburgu byl letos druhý a zároveň poslední. Vrcholy sezony budou Evropské hry v Minsku a především mistrovství světa v Szegedu, kde se bude bojovat o místa na olympijských hrách 2020 v Tokiu.

Právě kvůli olympijské kvalifikaci nepojede Fuksa na srpnovém MS svou oblíbenou pětistovku, na níž je dvojnásobným mistrem světa a trojnásobným mistrem Evropy. Dá přednost olymijskému kilometru a debklanoi s bratrem Petrem, jenž naopak vynechal Světový pohár.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Duisburgu (Německo):

1000 m:

Muži - K2: 1. Carré, Hubert (Fr.) 3:07,015, …8. Dostál, Šlouf (ČR) 3:10,993; C2: 1. Liou Chao, Čeng Pcheng-fej (Čína) 3:25,394.

500 m:

Muži - K4: 1. Německo 1:18,660, …9. ČR (Špicar, Nepraš, Havel, Zavřel) 1:20,924; C1: 1. Queiroz Dos Santos (Braz.) 1:44,731, 2. M. Fuksa (ČR) 1:45,740, 3. Scheibner (Něm.) 1:46,743, …finále B: 4. Dvořák (ČR).

Ženy - K1: 1. Pulawská (Pol.) 1:48,283; K4: 1. Německo 1:31,175; C2: 1. Ballaová, Takácsová (Maď.) 1:51,587, …finále B: 4. Jandová, Ježová (ČR).

200 m:

Muži - K2: 1. Rizza, Di Liberto (It.) 31,312; C2: 1. Segura, Benavides (Šp.) 35,739.

Ženy - K2: 1. Ponomarenková Janičová, Ostermanová (Slovin.) 36,477; C2: 1. Lin Wen-ťün, Čang Lu-čchi (Čína) 42,014.