Fuksa vyhrál na kilometrové trati i závod v Bělehradu. Deblkajak Šlouf, Štěrba skončil třetí

Aktualizováno 3. 6. 2017 11:12
Kanoista Martin Fuksa si letos v závodech Světového poháru připsal už čtvrtou výhru, triumfoval také na 500 metrů v portugalském Montemoru.

Bělehrad - Kanoista Martin Fuksa ovládl i třetí kilometrový závod v této sezoně Světového poháru. Po triumfech z Montemoru a Szegedu vyhrál olympijskou disciplínu i v Bělehradu, druhého Němce Sebastiana Brendela porazil o více než sekundu.

Radek Šlouf a Jan Štěrba dojeli v závodu deblkajaků na 500 metrů. Zvítězili Španělé Óscar Carrera a Rodrigo Germade, čeští reprezentanti na ně ztratili 256 tisícin sekundy. Ve finále pětisetmetrové trati nastoupila kanoistka Jana Ježová a obsadila osmé místo.

Kajakář Josef Dostál dojel v srbské metropoli na kilometrové trati pátý. Na vítězného Olega Jureňu z Běloruska ztratil tři sekundy.

Fuksa si letos v SP připsal už čtvrtou výhru, první dojel i v Portugalsku ve sprintu na 200 metrů. Bělehradskému závodu kraloval od začátku, na posledním mezičasu 250 metrů před cílem měl před soupeři už třísekundový náskok.

Šlouf a Štěrba patří i do posádky čtyřkajaku, s kterým získali minule v Szegedu rovněž bronz. V závodu K2 v Bělehradu ztratili na vítězné Španěly Óscara Carreru a Rodriga Germadeho 256 tisícin sekundy, od druhého místa francouzské dvojice je dělilo jen necelých pět setin. Odpoledne usednou s Jakubem Špicarem a Danielem Havlem do čtyřkajaku a budou bojovat o další finálový start.

Trojnásobnému olympijskému medailistovi Dostálovi se kilometrová trať nepovedla ani před týdnem v Maďarsku, kde skončil šestý. Následně tam však vyhrál závod na 500 metrů a připsal si první vítězství v sezoně. Ještě víc se však na kilometru souží olympijský šampion a loňský jediný Dostálův přemožitel v Riu Marcus Walz ze Španělska, který skončil podruhé za sebou ve finále poslední.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Bělehradu:

500 m:

Muži:

K2: 1. Carrera, Germade (Šp.) 1:28,972, …3. Šlouf, Štěrba (ČR) 1:29,228.

Ženy:

K1: 1. Chuděnková (Běl.) 1:49,064.

C1: 1. Nazdrovová (Běl.) 2:05,464, …8. Ježová (ČR) 2:11,896.

1000 m:

Muži:

K1: 1. Jureňa (Běl.) 3:24,772, …5. Dostál 3:27,972, finále B: 4. Zavřel (oba ČR) 3:33,420.

K2: 1. Cubelos, Peňa (Šp.) 3:10,148.

C1: 1. Fuksa (ČR) 3:46,996.

C2: 1. Oeltze, Kretschmer (Něm.) 3:31,004.