reklama

Kanoista Ježek postoupil do semifinále MS, i když chyboval

Stanislav Ježek Stanislav Ježek autor: Jan Homolka/janhomolka.cz
Zkušený osmatřicetiletý kanoista měl problém na poslední protivodné brance, kde nechtěl udělat stejnou chybu jako Michal Martikán, jenž kvůli padesátisekundové penalizaci musel do oprav. Druhou šanci dostanou také Michal Jáně a Tomáš Rak, kteří zajeli příliš pomalý čas.

Londýn - Kanoista Stanislav Ježek postoupil z první kvalifikační jízdy do semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu v Londýně, i když v závěru trati udělal poměrně velkou chybu.

Michal Jáně a Tomáš Rak jeli pomalu a museli absolvovat opravnou jízdu, tu ale oba zvládli. Mezi kanoistkami se dařilo Kateřině Hoškové, která zajela druhý čas, přímý postup si zajistila z patnácté pozice i Tereza Fišerová. Jen Monika Jančová bude v semifinále chybět.

Mezi kanoistkami se dařilo Kateřině Hoškové, která zajela druhý nejlepší čas, přímý postup si zajistila z patnácté pozice i Tereza Fišerová. Naopak Monika Jančová si jízdu zopakuje.

Ježek jel na úrovni nejrychlejšího mezičasu, ale poslední protivodnou branku číslo dvacet podjel a ztratil několik sekund. "Trochu ve mně hrklo. Navíc tam ten 'vracák' není takový, že by mi pomohl zpátky. A na konci už také nezbývá moc sil," řekl osmatřicetiletý kanoista. "Ale naštěstí to dopadlo, do druhé jízdy by se mi už moc nechtělo," doplnil s úsměvem.

Chyba vyplynula z toho, že si chtěl v závěru trati jízdu pojistit, aby v brance nedostal penalizaci 50 sekund za neprojetí jako Slovák Michal Martikán, čtyřnásobný mistr světa. Ten posléze prošel z opravné jízdy jako třetí, Jáně byl osmý a Rak vybojoval desáté, poslední postupové místo. Od vyřazení ho dělilo 22 setin sekundy.

"Nechtěl jsem tam udělat botu, ale ten klídek byl asi moc velkej," řekl Ježek. "Trať nepatří mezi nejtěžší. Kombinace branek nepatří k žádným pekelným, kde by se dalo najet na soupeře větší náskok. Je to hodně vyrovnané a ta bota mě mohla stát můj postup," prohlásil bronzový medailista z MS v roce 2006.

Kanál v Londýně zná, před třemi lety zde obsadil na olympiádě páté místo. Areál je ale skromnější, zmizelo honosné zázemí i obrovské tribuny. "Člověk vzpomíná, co tu při olympiádě stálo. Dýchlo to na mě na startu. Řekl jsem si, že to bylo fajn, jen nebylo komu mávat," pousmál se Ježek.

Nyní bude čekat dva dny, než nastoupí do nedělního semifinále a případného finále. Prostoje moc rád nemá. "Já mám radši, když to jde za sebou, pro mě by bylo ideální, kdyby se jelo odpoledne a pak jsme jeli domů," prohlásil. Nemůže totiž pořádně trénovat v brankách a na rovné vodě ho to nebaví. "Trávíte pak čas trochu připitoměle. Snažím se dělat něco na počítači, ale sedět celý den na něm taky není žádná zábava," dodal.

reklama