reklama

Kanoisté chtějí z domácího ME v Račicích čtyři medaile

Jaroslav Radoň a Filip Dvořák na deblkanoi Jaroslav Radoň a Filip Dvořák na deblkanoi autor: Reuters
Rychlostní kanoisty čeká koncem příštího týdne ostrý start do letošní sezony evropským šampionátem v Račicích

Praha - Rychlostní kanoisty čeká koncem příštího týdne ostrý start do letošní sezony evropským šampionátem v Račicích. Po devíti letech se tak špičkoví čeští závodníci představí na domácí vodě.

V nominaci je 18 mužů a 10 žen a nechybí v nich ani jeden ze silné sedmičky, která si loni dojela pro řadu velkých úspěchů.

"Laťku jsme si posunuli hodně vysoko, ale věřím, že v Račicích navážeme na poslední pěkné výsledky. Byl bych spokojen se čtyřmi medailemi, z nichž aspoň jedna by mohla být zlatá. Všichni elitní závodníci jsou dobře připraveni a šanci na dobré umístění má i několik dalších mladých nadějí české kanoistiky,“ tvrdí reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Dostál: Račice jsou můj druhý domov

Dvojnásobný úřadující mistr světa na singlkajaku i ve čtyřkajaku Josef Dostál se představí po téměř sedmitýdenní přípravě ve Spojených státech (více o ní zde).

"Chci mít po závodě dobrý pocit. Takže pokud pojedu v potřebné formě, tak bych se rád podíval na fanoušky ze stupňů vítězů. Nějaký tlak necítím a Račice považuji za svůj druhý domov,“ prozrazuje špičkový kajakář.

S Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou budou chtít ve čtyřkajaku navázat na poslední dvě prvenství z let 2013 a 2014. "V domácím prostředí se budeme snažit podat co nejlepší výkon a do třetice najít cestu až na nejvyšší stupínek,“ říká Trefil.

Fuksa: Chci aspoň jednu medaili

Všechny tři disciplíny singlkanoistů, čili kilometr, pětistovku a dvoustovku, pojede loňský premiant z pětistovky Martin Fuksa.

eho největším soupeřem bude německý vítěz z kilometru Sebastian Brendel.

"Rád bych si dojel aspoň pro jednu medaili, každá bude mít nemalou cenu,“ zdůraznil dvojnásobný medailista z loňského mistrovství světa.

Hlavní konkurence v deblu je ruská

Evropský šampionát se sice koná nezvykle brzy, přesto velice silná konkurence čeká především deblkanoisty Jaroslava  Radoně a Filipa Dvořáka.

"Rusové Korovaškov s Pěrvuchinem říkají, že do Račic si jedou pro titul. Na startu bude dále německý bronzový pár z mistrovství světa a vždy silní jsou Rumuni,“ vypočítává Dvořák největší soupeře.

Mistrovství se zúčastní 650 závodníků z 35 zemí. Největší výpravu mají Rusové. “V Račicích se příští rok uskuteční závod Světového poháru a v roce 2017 po 59 letech mistrovství světa, což je pro nás velký závazek. Řada organizačních činností  má proto už profesionální úroveň. Letošní akce je tedy pro nás zkouškou v nejvyšší kvalitě, což by měli  pocítit závodníci i diváci,“ zdůrazňuje Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

reklama