Kanoistka Hošková skončila druhá v závodu SP v Seu

8. 8. 2015 15:32
Kanoistka Kateřina Hošková skončila druhá v závodu Světového poháru ve španělském Seu d'Urgell.
Kateřina Hošková
Kateřina Hošková | Foto: CPA - Eduard Erben

Seu d'Urgell (Španělsko) - Kanoistka Kateřina Hošková skončila druhá v závodu Světového poháru ve španělském Seu d'Urgell. Ostatní čeští vodní slalomáři se dnes na stupně vítězů neprosadili. Ve finále jeli ještě pátý kajakář Luboš Hilgert a šestý Vít Přindiš, kanoista Stanislav Ježek skončil osmý.

Hošková do finále postoupila jako osmá, ale v poslední jízdě se zlepšila a připsala si po vítězství v Praze druhé letošní pódium ve Světovém poháru. Vyhrála suverénní Australanka Jessica Foxová, která Hoškovou porazila o více než sedm sekund.

"V jedné chvíli jsem měla docela problém a musela jsem zachraňovat eskymáka. Z toho mám radost, jinak to takhle nedopadlo," řekla Hošková v tiskové zprávě svazu. "Takže jsem už po semifinále byla spokojená, tohle je pro mě velký úspěch. Na příštím poháru zase budu hlavně chtít vyjet finále," uvedla. SP vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.

Čeští kajakáři prokázali, že jsou skupinou se světovým puncem. Přestože Jiří Prskavec dal přednost přípravě na olympijské trati v Londýně a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek s Ondřejem Tunkou do finále nepostoupili, měl tuzemský vodní slalom v boji o medaile dva zástupce.

Hilgert zajel čistou jízdu stejně jako Přindiš, který se vrací po zranění ramena a s reprezentačním kolegou prohrál o pět setin. Oběma k medaili chyběly téměř dvě sekundy, na vítězného Francouze Borise Neveua ztratili přes tři sekundy.

V neděli jsou na programu závody deblkanoistů a kajakářek. Po pauze pojede i sedmačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která se vrací do Světového poháru s vyléčeným ramenem.

Závod SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:

K1: 1. Neveu (Fr.) 89,06 (0 tr. sekund), 2. Hernanz (Šp.) -0,55 (0), 3. Delfour (Austr.) -1,44 (0), ...5. Hilgert -3,01 (0), 6. Přindiš -3,06 (0), v semifinále 16. Hradilek, 19. Tunka (všichni ČR).

C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 92,08 (0), 2. Beňuš (SR) -2,02 (0), 3. Savšek (Slovin.) -2,95 (0), ...8. Ježek (ČR) -7,44 (4).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 110,51 (2), 2. Hošková (ČR) -7,07 (0), 3. Woodsová (Brit.) -8,79 (4), ...v semifinále 16. Matulková, 20. Jančová (obě ČR).