reklama

Kanoistka Ježová postoupila na MS do finále dvoustovky, mezi nejlepší se kvalifikoval i čyřkajak

Fanoušci v Račicích (ilustrační foto) Fanoušci v Račicích (ilustrační foto) autor: Tomáš Liška
Šestadvacetiletá Ježová v semifinále nestačila jen na Kanaďanku Laurence Vincentovou-Lapointeovou a Maďarku Kincsö Takácsovou.

Račice - Čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf postoupil na mistrovství světa v Račicích do finále závodu na 500 metrů. Elitní česká posádka obsadila v semifinále třetí místo. Uspěla také kanoistka Jana Ježová, která rovněž ze třetí příčky postoupila do finále A na dvoustovce.

Kašpar se Šindlerem ovládli závod deblkanoistů, mezi kajakáři v Troji kraloval Přindiš Kašpar se Šindlerem ovládli závod deblkanoistů, mezi kajakáři v Troji kraloval Přindiš Čtěte zde

Vyřazeni byli na kilometru deblkanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda, na pětistovce čtyřkajak Eliška Betlachová, Jana Krpatová, Kateřina Slivanská, Lucie Krpatová a na dvoustovce deblkanoe Petr Bubanec, Dan Drahokoupil, kajakář Filip Šváb a deblkajak Michaela Fasnerová, Sofie Kinclová.

Čtyřkajak se v průběhu semifinále dlouho pohyboval na nepostupových příčkách. V závěrečných desítkách metrů se ale prosadil na třetí pozici, která jako poslední zajišťovala účast v nedělních bojích o medaile na nově olympijské trati. Čtvrté Portugalce předstihli čeští reprezentanti o pět setin.

Šestadvacetiletá Ježová v semifinále nestačila jen na Kanaďanku Laurence Vincentovou-Lapointeovou a Maďarku Kincsö Takácsovou. Postupovou třetí pozici obsadila s jistotou, před čtvrtou Dajumin Dajuminovou z Indonésie měla zhruba sekundový náskok. Po dnešním devátém místě v závodě deblkanoistek na 500 metrů ji čeká druhé finále A před domácím publikem.

Zhruba desetina sekundy chyběla k tomu, aby ve finále dvoustovky startoval šestačtyřicetiletý Bubanec. Společně s Drahokoupilem museli semifinále absolvovat dvakrát, protože první jízdu rozhodčí kvůli chybnému startu anulovali. Deblkanoe tak znovu jely na závěr programu.

Do posledních metrů bojovali o finálovou účast olympionik Dvořák a jeho nový parťák Janda. Na mezičase po 750 metrech se prodrali na postupovou třetí pozici, ale pak je z ní odsunuli Francouzi. Českým deblkanoistům nepomohlo ani kopnutí lodě do cíle, po kterém skončili ve vodě. Byli o dvě desetiny sekundy čtvrtí.

Také Šváb měl v průběhu sprinterské dvoustovky naději na postup, ale v úvodním semifinále skončil pátý. Přímo do finále A postupovali jen dva závodníci, které doplnil muž s nejlepším časem ze třetích míst.

Fasnerová s Kinclovou i ženský čtyřkajak obsadily v semifinále sedmou příčku.

reklama