reklama

Kapačky, bolesti zad. Kajakáři Přindišovi se parťáci nejdřív smáli, pak ho rychle vezli do nemocnice

Vít Prindiš, Světový pohár Praha 2016 Vít Prindiš, Světový pohár Praha 2016 autor: Jan Luxík, kanoe.cz
Český reprezentant doufá, že bude schopný startovat na domácím mistrovství Evropy v Troji.

Praha - Kajakář Vít Přindiš těsně před domácím mistrovstvím Evropy ve vodním slalomu trénuje v menší intenzitě, než původně plánoval. Minulý týden skončil na kapačkách kvůli zablokované bederní páteři a bál se, jestli vůbec bude schopen v Troji od pátku závodit. V tréninku testuje, co jeho záda vydrží, a snaží se na potíže nemyslet.

Lapálie přišla při banálním protahovacím cviku, kdy se vsedě předkláněl k nataženým nohám. "Najednou jako by mi něco povyjelo a úplně jsem se zkroutil bolestí," popisoval Přindiš. Když zjistil, že se sám prakticky nedokáže pohnout, požádal parťáky o pomoc. "Nejdřív si ze mě dělali srandu, ale když viděli, že nesimuluju, tak mi pomohli."

Lukáš Rohan ho odvezl na rehabilitaci, kde Přindiš dostal kapačky na uvolnění zablokovaných svalů. "Ty první dva tři dny, než mi tou kapačkou rozpustili ten největší akutní problém, jsem z toho byl hodně špatný," přiznal úřadující vicemistr světa.

Od neděle už trénuje a snaží se na bolavá záda na vodě nemyslet. Ze začátku mu to moc nešlo. "Bál jsem se udělat nějaký prudký pohyb. Říkal jsem si, že když se to zasekne teďka, tak se to už do mistrovství Evropy nespraví. Říkal jsem si: Buď opatrný, ber to zlehka," vyprávěl.

Ve středu už se pod dohledem týmové fyzioterapeutky pouštěl do normálních průjezdů branek a záda drží. Po šampionátu bude ale muset řešit dvě vyhřezlé ploténky, které v pátek odhalila magnetická rezonance. Především tu, která je posunutá o šest milimetrů.

"Já mám štěstí, že mám trošku širší páteřní kanál, takže i když ta plotýnka vyjela, tak mi netlačí na míchu. Takže mi to nestřílí do nohou a můžu teď v pohodě fungovat. Ale bude to hodně práce, co mě čeká," řekl devětadvacetiletý kajakář.

Konkrétní plán rehabilitace bude vymýšlet po šampionátu, kdy bude dva týdny trénovat v Praze. "Poslední rok jsem s tím trošku bojoval. Teď už aspoň vím, co to je, a můžeme s tím pracovat," poznamenal. Cvičit chce nejen kvůli kariéře, ale také proto, aby pak mohl fungovat v běžném životě.

Z banky zpátky do kajaku. Hilgertová brala hned v prvním závodě bronz, jinak ale spokojená není Z banky zpátky do kajaku. Hilgertová brala hned v prvním závodě bronz, jinak ale spokojená není Čtěte zde
reklama