reklama

Kapitán neporazitelných ragbistů All Blacks McCaw končí kariéru

Pocta kapitánovi novozélandských ragbistů Richiemu McCawovi. YouTube
Richie McCaw se měsíc po triumfu ragbistů Nového Zélandu na světovém šampionátu rozhodl pověst svoji ragbyovou kariéru na hřebík. Jako jediný kapitán dokázal se svým týmem obhájit titul.

Wellington - Kapitán ragbistů Nového Zélandu Richie McCaw se rozhodl ukončit svoji hvězdnou sportovní kariéru. 34letý rodák z Oamaru dokázal jako první dvakrát po sobě zvednout nad hlavu trofej pro světové šampiony, když All Blacks na nedávném turnaji v Anglii obhájili titul.

"Přemýšlel jsem o tom, zda už přišel ten správný čas, ale pověsím boty na hřebík," oznámila dnes jedna z největších hvězd světového ragby.

McCaw odehrál 148 reprezentačních zápasů, z nichž Nový Zéland plných 131 vyhrál. Celkem třikrát vyhrál anketu o nejlepšího ragbistu světa.

Očekávaná zpráva přišla jen den poté, co se svět dozvěděl o úmrtí legendárního Novozélanďana Jonaha Lomua - více čtěte ZDE.

"Je to velká ztráta. Když jsem přišel do týmu All Blacks, tak v něm hrál. Být s ním na hřišti byla úžasná zkušenost, " dodal McCaw.

All Blacks čeká velká generační výměna. Už před kapitánem ohlásili konec kariéry Keven Mealamu (132 reprezentačních startů) a Tony Woodcock (118) a trio Daniel Carter (112), Ma'a Nonu (103) a Conrad Smith (94) odešlo hrát do Francie a skončilo v reprezentaci.

reklama