reklama

Kerberová: Byl to můj nejlepší zápas. Petra ale byla lepší

Angelique Kerberová se vybičovala ke skvělému výkonu, na Petru Kvitovou to však nestačilo. Angelique Kerberová se vybičovala ke skvělému výkonu, na Petru Kvitovou to však nestačilo. autor: Reuters
Angelique Kerberová po tříhodinové bitvě podlehla Petře Kvitové 6:7, 6:4 a 4:6. Češky slaví třetí fedcupový titul v posledních čtyřech letech.

Praha - V prvním setu duelu s Petrou Kvitovou vedla 5:2 a podávala, ve třetím setu měla náskok 4:1. Přesto stejně jako v sobotním utkání s Lucií Šafářovou ani v jednom případě nedokázala nadějné vedení dotáhnout do vítězného konce.

Světová desítka Angelique Kerberová po tříhodinové bitvě nakonec v souboji jedniček podlehla Kvitové po setech 6:7, 6:4 a 4:6. Češky tak ve finále Fed Cupu vyhrály i třetí dvouhru a mohou se tak po dvou letech opět radovat ze zisku stříbrné trofeje. 

"Petra byla ale dneska až moc dobrá a i když jsem já předvedla dobrý výkon, nakonec to nestačilo," litovala Kerberová na tiskové konferenci po zápase.

Angie, klobouk dolů, s Petrou jste předvedly fantastickou bitvu. Cítíte to také tak?
Hrála jsem za Německo a řekla jsem před zápasem Barbaře (kapitánce týmu Rittnerové), že budu hrát až do konce o každý bod, a tak jsem také bojovala. Petra byla ale dneska až moc dobrá, a i když jsem já předvedla dobrý výkon, nakonec to nestačilo.

Jak hodnotíte utkání ze svého pohledu?
Byl to jeden z mých nejlepších zápasů, které jsem kdy odehrála, ve Fed Cupu bych řekla, že byl určitě nejlepší.

Váš nedělní výkon se od toho sobotního dost lišil. A to nejen herně, ale i co se týče psychiky. Čím to podle Vás bylo?
Včera jsem byla hodně nervózní, protože to bylo naše první finále, ale dneska už to bylo lepší a jsem ráda, že jsem získala hodně zkušeností do dalších zápasů ve Fed Cupu. Je to úplně něco jiného, než když hrajete sama za sebe. Je to mnohem náročnější.

Nelitujete, že jste na konci prvního a  třetího setu nepředvedla ještě víc agresivity, která by Petru definitivně zlomila?
Nemyslím si, že jsem měla být více agresivnější. Má hra je založená na obraně, touto hrou jsem se dostala do první desítky světového žebříčku, takže na tom nehodlám nic měnit.

reklama