reklama

Khan si na Mayweathera věří, ambice krotí jeho vlastní kouč

Amir Khan svým výkonem proti Chrisi Algierimu nenadchl.
Britský boxer Amir Khan se opět přiblížil svému životnímu výdělku.

New York – Britský boxerský talent Amir Khan se ani po sobotě nevzdává svého snu: souboje s americkou legendou Floydem Mayweatherem. A to přesto, že svým vítězstvím nad dalším zámořským boxerem Chrisem Algierim rozhodně nenadchl.

Boxera, kterého loni poslal šestkrát k zemi Manny Pacquiao a předtím dvakrát i Ruslan Provodnikov, nebyl schopen Khan dostat do výraznějších problémů. „Nejsem spokojený se svým výkonem,“ pronesl osmadvacetiletý ostrovní bijec s pákistánskými kořeny. To byla ale jeho jediná slova s nádechem sebereflexe.

„On sám prohlásil, že chce, abych ukázal pár zápasů ve velterové váze a pak se můžeme spolu utkat. Já jsem to splnil a předvedl kvalitní výkony. Všichni chtějí vidět náš duel. Je to velmi technický a šikovný boxer, ale myslím, že by mi měl jeho styl sedět. Věřím tomu,“ dodal rodák z Boltonu, který o víkendu oslavil kromě triumfu i překonání hranice 3 milionů fanoušků na svém facebookovém profilu.

Nadšení bývalého tréninkového parťáka hvězdného Filipínce ale krotil mimo jiné i jeho vlastní kouč Virgil Hunter: „Je to zápas, který by mohl skutečně bavit. Musíme ale zkrotit Amirovu vidinu výdělku a dostat ho zároveň na další úroveň. Jeho boxerské IQ totiž nedosahuje kvalit toho Mayweatherovo. Musíme se vyrovnat s jeho mládím, aby ho mohl použít ve svůj prospěch. Upřímně si ale nemyslím, že by na to nyní měl.“

Khanovi nevěří ani jeho poslední soupeř

K tomuto názoru, ovšem z jiného úhlu pohledu, se připojil také Algieri. „Jestli tohle byl výkon, který by dostal Amira k Floydovi? Nemyslím si! Pokud bych to měl srovnávat s ohledem na sílu úderu, je daleko za Pacquiaem i Provodnikovem. A ani v dalších aspektech nebyl tak skvělý, jak si myslí,“ pronesl hodně ostře muž, který všechny včetně svého soupeře překvapil ofenzivním a pohledným stylem.

„Nikdo jiný, než Floyd Mayweather mě nezajímá. Vím, že mu mohu nadělat velké problémy,“ trval ale na svém Khan. „Musíme se s trenérem zamyslet, proč mi chyběla moje obvyklá výbušnost, síla i rychlost. Byl jsem v tréninkovém táboře 14 týdnů, odboxoval přes 160 kol. Možná jsem byl jednoduše přetrénovaný,“ dodal.

Zda se dočká, to se dozvíme tradičně nejspíše ve druhé polovině června. Dobrou zprávou pro Khana budiž, že s ohledem na fakt, že se Mayweather chce vrátit do ringu o prvním víkendu v září a že on sám si nyní jistě vezme nějakou dobu volno, na případný vysněný duel se zámořským pracháčem by se připravoval určitě kratší dobu, než 14 týdnů.

reklama