reklama

Kiki a Maki letos líčí na medaile. A angažovaly psychologa

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková chtějí letos bojovat o medaile a udržet se v elitní desítce Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková chtějí letos bojovat o medaile a udržet se v elitní desítce autor: Reuters
Příprava dua českých beachvolejbalistek Kolocová - Sluková míří do finále. V letošní sezoně se na turnajích především chtějí dostat do semifinále.

Praha - České beachvolejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková o velikonočním víkendu odletěly na finální část předsezonní přípravy, kterou absolvují v americkém letovisku Los Angeles.

Už nyní však prohlašují, že jsou na letošní rok velmi dobře připraveny. "S přípravou jsme hodně spokojené," říká Sluková.

Dril i novoroční požár

Optimismus pramení především ze zvládnutí dlouhého zimního soustředění v Jižní Africe, kde mimo jiné zažily i novoroční požár.

"Do Kapského Města jsme jely už potřetí, ale tentokrát to bylo na tři měsíce, takže jsme měly spoustu času pracovat na těch věcech, které potřebujeme zlepšit. To nám dává víru, že se nám zadaří i v sezoně," doufají.

Mezi prvky, které pilovaly nejvíce, patřilo například zrychlení hry. "Jelikož nejsme příliš vysoké, musely jsme na tom zapracovat, abychom se mohly proti vyšším týmům prosadit," prozradily.

Pomůže psycholog na vrchol?

Kromě fyzického a herního tréninku se duo tradičně nazývané Kiki a Maki věnovalo také psychologickým aspektům.

"Sportovní psycholog byla pro nás nová věc, předtím jeho roli většinou plnil trenér Simon. Myslíme si, že v této oblasti máme ještě trochu rezervy. Komunikace mezi hráčkami je trochu takové manželství. Jsme spolu pořád, máme své problémy, každá jiné názory na různé věci. Člověk, který nám v tom vytvoří nějaký systém, je nezbytně nutný," popsala společný vztah Kolocová. "Budeme s ním spolupracovat i během sezony, snad nás to zase posune trošku dál."

Prý se spolu nehádají příliš často, ale když už na to dojde, mají jednoduchý recept. "Pustíme si rádio," směje se starší z obou hráček. "Jelikož se známe opravdu dlouho, snažíme se najít společnou cestičku," upřesňuje už vážněji.

Do Číny jezdí nerady

Na konci dubna se naplno rozjede kolotoč světové World Tour, která startuje v Číně a zahrnuje devatenáct podniků po celém světě. "Do Číny nejezdíme kvůli jídlu, vzálenosti a podobným věcem rády, ale vždycky se nám tam daří," upozorňuje na zajímavý paradox Sluková.

"Vrcholem by mělo být mistrovství světa v Polsku začátkem července a v srpnu následuje mistrovství Evropy. Na tyhle akce se chceme dobře připravit a uspět, jelikož v předchozích letech se nám na nich příliš nedařilo," doplnila Kolocová.

Konečně projít do semifinále

S rostoucími náklady si úspěšný tým přál před novou sezonou sestavit rozpočet okolo 3 milionů. "Povedlo se jej navýšit, i když ne úplně k této hranici. Objevili se noví partneři, takže i tento rok budeme mít více méně pokrytý," uvedla děvčata.

A jaké má aktuálně nejlepší české duo, jemuž patří ve světovém žebříčku momentálně devátá příčka, ambice?

"Naším cílem je alespoň jednou se dostat do semifinále, protože doposud jsme sbírali maximálně jen samá pátá místa. Chceme si udržet stabilní výkonnost a umístění v elitní desítce," přejí si.

reklama