Kittel ovládl první spurt Gira a přiblížil si růžový trikot

7. 5. 2016 17:53
Marcel Kittel
Marcel Kittel | Foto: Reuters

Nijmegen (Nizozemsko) - Druhou etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu německý cyklista Marcel Kittel. V čele průběžného pořadí se udržel vítěz páteční časovky Nizozemec Tom Dumoulin, který má stejný čas jako Slovinec Primož Roglič.

Kittel se posunul díky bonifikaci z pátého na třetí místo a ztrácí pouhou sekundu. V neděli bude v poslední nizozemské etapě útočit na růžový trikot, neboť rovinatá trasa s cílem v Arnhemu bude opět vyhovovat především spurtérům.

Sedmadvacetiletý německý jezdec finiš v Nijmegenu jednoznačně opanoval i díky výborné práci kolegů ze stáje Etixx-Quick-Step. Cílem projel před Francouzem Arnaudem Démarem a Italem Sachou Modolem a vybojoval třetí etapový triumf na Giru a deváté prvenství v sezoně, což z něj dělá největšího sběratele vítězství v letošním roce.

"Jsem přešťastný. Včera v časovce jsem ukázal, že jsem v dobré formě. Dnešní dojezd byl zrádný, ale kluci z týmu mi vytvořili dobrou pozici pro sprint a já odvedl zbytek," uvedl Kittel po dvanáctém etapovém vítězství na Grand Tour.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 2. etapa (Arnhem - Nijmegen, 190 km):

1. Kittel (Něm./Etixx-Quick-Step) 4:38:31, 2. Démare (Fr./FDJ), 3. Modolo (It./Lampre), 4. Hofland (Niz./LottoNL), 5. Ruffoni (It./Bardiani Valvole), 6. Porsev (Rus./Kaťuša), 7. Ewan (Austr./Orica), 8. Sbaragli (It./Dimension Data), 9. Amador (Kost./Movistar), 10. Nizzolo (It./Trek Segafredo) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Dumoulin (Niz./Giant) 4:49:34, 2. Roglič (Slovin./LottoNL) stejný čas, 3. Kittel -1, 4. Amador -6, 5. Ludvigsson (Švéd./Giant) -8, 6. Moser (It./Cannondale) -12, 7. Jungels (Luc./Etixx-Quick-Step) -13, 8. Brändle (Rak./IAM) -14, 9. Dillier (Švýc./BMC), 10. Kluge (Něm./IAM) oba -16.