reklama

Kladivář Melich bronz neobhájí, tyčkaři postoupili do finále

Lukáš Melich na předchozí úspěchy nenaváže. Lukáš Melich na předchozí úspěchy nenaváže. autor: Reuters
Český kladivář Lukáš Melich bronzovou medaili na mistrovství světa v atletice v Pekingu neobhájí. V dnešní kvalifikaci hodil 72,12 metru a obsadil konečné dvacáté místo.

Peking - Oba čeští tyčkaři postoupili na mistrovství světa v Pekingu do finále. Jan Kudlička i rekordman Michal Balner skočili v kvalifikaci limit 570 centimetrů.

Naopak český kladivář Lukáš Melich bronzovou medaili na mistrovství světa v atletice v Pekingu neobhájí. V dnešní kvalifikaci hodil 72,12 metru a obsadil konečné dvacáté místo.

Tyčkařům se poprvé povedlo postoupit do finále ve dvojici, rozhodující výšku 570 cm oba skočili na první pokus. Kudlička stejným způsobem zvládl i obě předchozí výšky, Balner jednou opravoval 565. Celkem limit překonalo 16 závodníků.

Nejlepší z kladivářů byl podle očekávání největší favorit závodu Pawel Fajdek z Polska, který předvedl hod dlouhý 78,38 metru.

Melich před šampionátem hovořil o tom, že není v ideální formě, že závěrečnou přípravu trochu přehnal a cítil se unavený. Přesto na postup do finále si věřil. Kvalifikační limit 77 metrů dnes přehodili pouze dva kladiváři a na postup mezi dvanáctku tak stačil výkon 74,51 metru. Víc letos Melich hodil v šesti případech.

"Jako obhájce bronzu jsem čekal, že bych se měl dostat do finále. Ale moje forma tento rok není ideální," přiznal Melich. Kvůli zranění nohy totiž nemohl na jarním soustředění v Jihoafrické republice měsíc a půl pořádně trénovat. "Potom jsem to zase s přípravou docela přehnal, což nefungovalo. Uvidíme, jak se budu cítit v další sezoně, rád bych zase bojoval o medaile," prohlásil.

reklama