reklama

Kladivářka Šafránková na Zlaté tretře hodila český rekord 72,34

Kateřina Šafránková Kateřina Šafránková autor: Reuters
Kladivářka Kateřina Šafránková hodila vpředvečer atletické Zlaté tretry v Ostravě český rekord 72,34 metru a splnila limit na olympijské hry v Riu de Janeiro

Ostrava - Kladivářka Kateřina Šafránková hodila v předvečer atletické Zlaté tretry v Ostravě český rekord 72,34 metru a splnila limit na olympijské hry v Riu de Janeiro. V soutěži skončila pátá. Vlastní národní maximum z roku 2012 vylepšila o jeden metr a 18 centimetrů. Olympijský limit má hodnotu rovných 71 metrů.

Soutěž kladivářek vyhrála v nejlepším letošním výkonu světová rekordmanka Anita Wlodarczyková z Polska, která poslala čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 78,54 metru. Tím také vylepšila čtyři roky starý rekord mítinku, který držela Němka Betty Heidlerová hodem 78,07 metru.

"Od té doby, co jsem se vrátila z Afriky, tak jsem doufala, že by to mohlo padnout," uvedla Šafránková. "Do teďka jsem závodila spíš sama se sebou, dneska to naštěstí vyšlo. Od rána jsem cítila, že to bude dobré, ale trému jsem měla. Ani jsem zprvu netušila, že to je tak daleko," doplnila vystudovaná učitelka v mateřské školce. "Nemám stoprocentní úvazek, tak jsem chodila v zimě tři měsíce makat," usmála se.

Český kladivář Lukáš Melich poslal ve čtvrté sérii více než sedmikilové kladivo do vzdálenosti 75,97 metru a splnil limit na mistrovství Evropy v Amsterodamu. Pro start v Riu by musel hodit ještě o metr a tři centimetry dál.

reklama