reklama

Kladruby hostí tradiční Rudolfův pohár spřežení

autor: Šárka Veinhauerová
O tradiční úvod domácí venkovní sezony v soutěžích spřežení se postará Rudolfův pohár.

Praha - Na závodišti v Kladrubech nad Labem se ode dneška představí česká elita i špičkoví vozatajové ze zahraničí.

Vítězství v kategorii čtyřspřeží obhajuje Jiří Nesvačil junior, jenž minulý rok vyhrál jako první český závodník po třech letech. "Je to jeden z největších závodů na domácí půdě, prestižní klání," těší se Nesvačil.

"Myslím, že jsme připravení dobře. Bohužel jsme v zimě přišli o jednoho koně a museli jsme ho nahradit jiným, ovšem myslím, že není o nic horší. Ale jak to bude ve skutečnosti, to se uvidí až na závodišti," uvědomuje si Nesvačil, pro něhož to bude ostrý test před květnovými závody v anglickém Windsoru, kde změří síly dvacítka nejlepších vozatajů světa.

V areálu kladrubského hřebčína začíná Rudolfův pohár dnes a zítra drezurními úlohami, v sobotu se pojede atraktivní maratón na téměř čtrnáctikilometrové trati a závod vyvrcholí nedělním parkurem.

V akci bude na devadesát závodníků z deseti zemí světa a zhruba 200 koní, klání tak bude mít nejpočetnější obsazení ve své historii. Soutěžit se bude v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a dvojspřeží pony.

Rivalita? Jsme spíš kolegové, říká o rodinném souboji vozataj Nesvačil Rivalita? Jsme spíš kolegové, říká o rodinném souboji vozataj Nesvačil Čtěte zde
reklama