Klaebo neprohrál sprint ani doma v Drammenu, Češi nebodovali

4. 3. 2020 17:52

Již šestnácté vítězství v řadě vybojoval norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo ve sprintech Světového poháru. Nadvládu potvrdil i před svými fanoušky v Drammenu, kde naprostou dominanci domácích Norů narušil jen pátý Rus Alexandr Bolšunov, vedoucí běžec seriálu.

Klaebo ve sprintu v rámci SP neprohrál od listopadu 2018 a má na dosah čtvrtý malý křišťálový glóbus. V této disciplíně dominoval poosmé v sezoně, čímž vyrovnal svůj rekordní počin z minulé zimy. A to jsou ještě tři sprinty v kalendáři.

Cekem má trojnásobný olympijský vítěz z Pchjongčchangu 2018 i loňského mistrovství světa v Seefeldu na kontě už 37 pohárových prvenství. Mezi ženami dnes dominovala Švédka Jonna Sundlingová. Čeští reprezentanti na body nedosáhli.

Blízko postupu do elitní třicítky byli na 33. místě Michal Novák a o příčku horší Petra Hynčicová. Luděk Šeller zlomil v zatáčce lyži a výsledkovou listinu uzavřel, Tereza Beranová doběhla čtyřicátá.