reklama

Klaus se ptal Kvitové, kolikrát ten talíř ještě získá

Václav Klaus gratuluje wimbledonské vítězce Petře Kvitové Václav Klaus gratuluje wimbledonské vítězce Petře Kvitové autor: ČTK
Kvitová odpověděla: Snad víckrát než jednou

Praha - Petra Kvitová doufá, že v budoucnosti získá další wimbledonský talíř.

Čerstvá vítězka slavného turnaje na trávě v londýnském All England Clubu to řekla při čtvrtečním přijetí u prezidenta republiky Václava Klause na Pražském hradě, které pro ni bylo velkou ctí a ráda by si ho zopakovala.

Jednadvacetiletá Kvitová dala prezidentovi jednu ze svých raket a velkou fotografii se zlatým talířem, trofejí pro wimbledonskou vítězku.

Čtěte také:
V Rakousku jsou zklamaní, hvězda Kvitová se odhlásila
Marketingový hit. O Kvitovou se perou věhlasné firmy

"To je ten slavný talíř? Krásný. Kolikrát ho ještě budete mít v rukách?" ptal se prezident při krátkém setkání české hvězdy. "Snad víckrát než jen jednou," odvětila mu s úsměvem Kvitová.

Klaus: Přijet jsem nemohl, ale málem jsem nedýchal

Klaus si jako velký tenisový fanoušek její sobotní finále s Ruskou Marií Šarapovovou nenechal ujít. "Málem jsem nedýchal. Lákali mě, abych přijel, a když jsem to viděl, tak jsem strašně litoval, že jsem tam nebyl," řekla hlava státu.

Václav Klaus Petra Kvitová Foto: ČTK

Kvitová si pozvání od prezidenta moc vážila. "Je čest, že mě pozval hned po Wimbledonu, a doufám, že to nebylo naposledy. Bylo to příjemné," řekla Kvitová při odchodu.

S Klausem se v soukromí bavili převážně o tenisu. "O tom, jak to sledoval a jaký úder jsem kde zkazila. To si pamatuje," smála se světová sedmička.

Na Pražský hrad přijela Kvitová ve společnosti manažera Miroslava Černoška a při vystupování na druhém nádvoří si ji hned fotili asijští návštěvníci hradu.

Kvitová: Ještě jsem z toho všeho nezešílela

Na setkání s prezidentem se oblékla do bílých šatů nad kolena, a z Prahy pak hned zamířila na karlovarský filmový festival.

Václav Klaus Petra Kvitová Miroslav Černošek Foto: ČTK

"Máme štěstí, že letíme. Je to nabité, ale to k tomu patří," řekla Kvitová, kterou čekala i autogramiáda v Nike a další rozhovory. Z velkého zájmu podle svých slov ale 'nezešílela'.

"Ještě ne, ještě to jde. Měla jsem dva dny volno s rodinou, to jsem si užila a teď to zvládnu," ujistila.

V pátek čeká Kvitovou oslava v rodném Fulneku. Tam bude u rodičů na čestném místě i replika wimbledonského talíře. "Taťka ho někam vystaví," řekla.

Po společenských akcích se Kvitová vrátí příští týden do 'práce'. Společně s kondičním trenérem Josefem Ivankem absolvuje soustředění na tradičním místě ve Vysokých Tatrách, aby se připravila na americké turnaje na betonu.

"Tam se zase začnu věnovat tenisu, a pak asi budu hrát v Torontu, jak říkal trenér," dodala Kvitová.

Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Suverénní jízda Wimbledonem vynesla Kvitovou mezi nesmrtelné Prohlédněte zde

reklama