reklama

Kličko obhájil boxerské tituly, Pianeta vydržel do 6. kola

Vladimir Kličko vyhrál jubilejní 60. zápas v profesionální kariéře. Vladimir Kličko vyhrál jubilejní 60. zápas v profesionální kariéře. Foto: Reuters
Vše při starém! Ukrajinec Vladimir Kličko zvládl úspěšně další obhajobu svých titulů WBA, WBO, IBF, IBO a Ring Magazine, když v SAP Areně v Mannheimu porazil Němce s italskými kořeny Franceska Pianetu

Mannheim - Vše při starém! Ukrajinec Vladimir Kličko zvládl úspěšně další obhajobu svých titulů WBA, WBO, IBF, IBO a Ring Magazine, když v SAP Areně v Mannheimu porazil Němce s italskými kořeny Franceska Pianetu.

Toho knockoutoval v šestém kole a uštědřil mu první porážku v jeho profesionální kariéře. Naopak sám Kličko vyhrál jubilejní 60. zápas.

Byla to další demolice, která ale nesla stopy vzdoru a toho, jak na ukrajinského šampióna vyzrát.

Osmadvacetiletý Pianeta hodil do koše posměšné názory fanoušků o tom, že bude druhý "Mormeck", a do o devět staršího vládce těžké váhy se pustil bez bázně a hany.

Pianetovi vycházela taktika dvě kola

Jeho taktika byla zřejmá: držet se na přední ruce Klička a při každé příležitosti se snažit přiblížit pod nebo vedle levačky šampióna a hodit proti jeho bradě tvrdé háky.

Bohužel pro něj i fanoušky mu toto vycházelo první dvě kola. Kličko jej několikrát "umravnil" tradičními strháváními, které mu u ringových procházejí a když poslal Pianetu ve čtvrtém kole drtivým zadním direktem poprvé do počítání, bylo de facto po zápase.

Jen díky nezměrné bojovnosti a vůli vydrželo "Italské eso" v ringu ještě další dvě kola, překonalo ještě jedno počítání (nespíše nesprávné, jelikož jej Kličko spíše strhnul úderem než trefil), jenže v závěru šestého dějství rozjel šampión svojí obávanou kombinaci přední-zadní-přední a zlomený Pianeta se ocitl v provazech.

Kličko: Věřím, že bude mistrem světa

Na "devět" se sice dokázal zvednout, Ernie Sharif ale následně duel správně odmával a doprovodil německého bojovníka s italskými předky, který před třemi lety zdolal rakovinu, do jeho rohu, kde Pianeta porážku oplakal.

Kličko mezitím spustil v rozích ringu své tradiční oslavné kolečko a následně si mohl na své tělo připnout tituly mistra světa WBA (super), WBO, IBF, IBO a Ring Magazine.

"Francesco je obrovský bojovník, zápas byl pro mě v úvodu hodně těžký. Ale on už porazil těžšího soupeře, než jsem já a já věřím, že jednou bude mistrem světa! Jeho údery byly nejtvrdší, jaké jsem kdy na sobě pocítil, naštěstí ale nikdy netrefily cíl," pronesl pro mikrofony stanice RTL šampión přímo v ringu.

Pianeta? Tohle nebyl můj den

Poté se k němu přihnala snoubenka Hayden Panettiere, která mu německy řekla: "Jsem na tebe hrdá!"

"Jsem naprosto zklamaný...velmi smutný. Tohle nebyl můj den. On je světovým šampiónem a je jím naprosto zaslouženě," poklonil se ukrajinskému obru Pianeta, kterého v rohu utěšovala jeho krásná přítelkyně.

"Klobouk dolů před tím, jak boxuje," dodal ještě člen formace SES Boxing.

reklama