reklama

Kličko s Joshuou boxovat nebude. Zranil si lýtkový sval a letos už do ringu nevstoupí

Vladimir Kličko. Vladimir Kličko. autor: ČTK
Vladimir Kličko měl na začátku prosince bojovat o znovuzískání titulu organizace WTA, ze souboje ale nakonec sešlo. Ukrajinec je zraněný a dá přednost rekonvalescenci.

Hamburk - Bývalý dlouholetý šampion těžké váhy Vladimir Kličko se kvůli zranění už letos v ringu neobjeví. Ukrajinský boxer původně plánoval, že se 10. prosince pokusí získat zpátky titul organizace WBA, jenže podle informací deníku Bild ze souboje sešlo.

"Vladimir si při tréninku poranil lýtkový sval. Není to nic vážného. Kdybychom měli pevně nasmlouvaný zápas, tak by 10. prosince mohl boxovat. Takhle je ale lepší, když se plně zotaví. Vždyť se dvakrát zbytečně připravoval na Tysona Furyho," řekl Kličkův manažer Bernd Bönte.

Fury se vzdal mistrovských titulů, místo boxování bude léčit závislosti na kokainu a alkoholu Fury se vzdal mistrovských titulů, místo boxování bude léčit závislosti na kokainu a alkoholu Čtěte zde

Čtyřicetiletý Kličko loni v listopadu senzačně prohrál s Britem Furym souboj o tituly WBA, WBO, IBF i IBO. Chystanou odvetu Fury dvakrát odřekl, vzdal se titulů WBA i WBO a léčí se z depresí a závislostí. O pás IBF přišel už dříve kvůli odmítnutí povinné obhajoby.

Původně se očekávalo, že Kličko bude v prosinci boxovat s šampionem IBF Britem Antonym Joshuou i o titul organizace WBA. Pak měl být nově jeho soupeřem Australan Lucas Browne. "Věřím, že na jaře příštího roku už to klapne," řekl BBC promotér Joshuův boxera Eddie Hearn.

reklama