reklama

Kličko se s Valujevem opět neutká. Kolos chce moc peněz

Kličko bude obhajovat titul proti někomu jinému

Praha - Tak zase ne. Tolik očekávaný souboj Vitalije Klička a Nikolaje Valujeva o titul mistra světa organizace WBC těžkých vah se zřejmě opět neuskuteční. 

Utkání mezi ukrajinským držitelem titulu této organizace Kličkem a jeho 213 centimetrů vysokým ruským vyzyvatelem ztroskotalo na vysokých finančních požadavcích Valujeva.

Obě strany se sice dohodly na termínu, 29. května, Valujevovi zástupci však vedle startovného 2,5 milionu dolarů požadují ještě výnos z vysílacích práv pro Severní Ameriku a Rusko.

Čtěte také:
Haye bude obhajovat v Manchesteru: Ruize sundám, tvrdí
Kličko: Na Hayeho se těším. Uvidíme, jestli nežvanil

Box: Valujev - Holyfield Rozhodčí sleduje souboj dvou šampionů Foto: Reuters

Kličkův management to však odmítá. "Na to v žádném případě nepřistoupíme. Valujev už není mistrem světa, poslední zápas prohrál. Kdyby neměřil 213 centimetrů, nikdy takovou nabídku nedostane," řekl agentuře SID Kličkův zástupce Bernd Bönte.

Podle něj není Valujev nikterak dobrým boxerem, těží jen ze svého vzezření, kvůli němuž se mu přezdívá Bestie z Východu.

Bönte přesto potvrdil, že Kličko bude o titul boxovat v daném termínu s jiným boxerem. "Jednáme s dalšími dvěma soupeři a v pátek to potřebujeme uzavřít," dodal manažer.

reklama