reklama

Skifařka Topinková přerušila kariéru. Je v pátém měsíci těhotenství

Mirka Topinková Knapková Mirka Topinková Knapková autor: ČTK
Miroslava Knapková Topinková v pondělí na tiskové konferenci oznámila, že letošní sezonu závodit nebude. Důvodem je těhotenství české veslařky, která je nyní v pátém měsíci. Zdali se po narození potomka vrátí k závodění Topinková zatím neví. "Nechávám to otevřené, uvedla na tiskové konferenci."

Praha - Skifařka Miroslava Topinková Knapková je těhotná a vynechá letošní veslařskou sezonu. Kariéru šestatřicetiletá olympijská vítězka z Londýna a mistryně světa z roku 2011, která má ve sbírce i čtyři zlata z evropských šampionátů a řadu dalších medailí z vrcholných akcí, nekončí.

"Letošní sezonu nebudu závodit, jsem v pátém měsíci. V září očekáváme s manželem narození miminka," uvedla na tiskové konferenci v Praze účastnice čtyř olympiád, který loni na hrách v Riu skončila sedmá.

Zda bude v kariéře pokračovat v příštím roce, Topinková Knapková momentálně netuší. "Přemýšlela jsem nad tím, ale zatím bych to nechala otevřené. Cítím, že bych byla schopná závodit, ale na druhou stranu si nejsem jistá, jak se změní můj život po narození miminka," řekla pětinásobná evropská šampionka.

Nejlepší česká veslařka historie se vdala v roce 2015, o potomka se s manželem začali snažit až po skončení olympijského cyklu. "Bezprostředně po hrách jsem se ale nejdříve musela dát do pořádku. Doktoři mi radili, že by nebylo dobré, kdybychom se o dítě pokoušeli hned. Nakonec jsem byla překvapená, že to tak rychle vyšlo. Vím, že jak je člověk starší, tak to není jednoduché," uvedla.

reklama