reklama

Kodeš o asijské lize: Je to dovolená, hráčům to jen prospěje

International Premier Tennis League, to je v první řadě zábava. International Premier Tennis League, to je v první řadě zábava. autor: Reuters
Legendární český tenista si myslí, že International Premier Tennis League je dobrá věc.

Praha - Někteří ji kritizují, jiní zase chválí. Každopádně je tady a hodně se o ní mluví. Asijská liga neboli International Premier Tennis League přilákala nejlepší tenisty světa a už má za sebou dva ze čtyř plánovaných podniků.

Zatímco bývalý hráč Karel Nováček zbrusu nový formát, který přilákal hvězdy na astronomické odměny, poměrně ostře odsoudil (více čtěte zde), další někdejší skvělý tenista a wimbledonský šampion Jan Kodeš považuje asijskou minitour za pozitivní záležitost.

"Je to podle mého dobrá věc, je to skvělá reklama pro tenis v Asii. A samozřejmě z pohledu hráčů je to skvělé finančně. Nevidím problém v tom, že tam jedou, i když si v sezoně poměrně často stěžují na únavu. O nic tam nejde, jsou to čistě exhibice, tenisté tam nejsou pod tlakem, naopak si tam mohou otestovat některé nové věci. K tomu jsou exhibice ideální," napsal trojnásobný grandslamový vítěz ve svém sloupku pro webové stránky tennis-arena.cz.

"Kdyby to bylo před lety, jel bych hned"

Podle Kodeše je rozhodujícím faktorem poměrně volný režim a malé vytížení. Turnaje se dají skloubit s odpočinkem i přípravou na novou sezonu.

"Kdybych takovou nabídku před lety dostal, jedu hned. Dal bych si jen podmínku, že můžu vzít rodinu, a byla by z toho pohodová dovolená. Rozhodně bych ale nešidil trénink. Myslím, že na kondici lze v pohodě pracovat i tam, ale hlavně je na ni čas až do konce roku," poznamenal bývalý tenista.

Ovšem nejde jen o zábavu a snadno vydělané peníze. Současným tenistům včetně Tomáše Berdycha mohou dle Kodešova názoru pomoci setkání s tenisovými legendami, s nimiž v lize nastupují. Jde například o Agassiho, Samprase, Ivaniševiče, Moyu či Raftera.

"Z vlastní zkušenosti můžu říct, jak jsem v jedenadvaceti odjel na soustředění do Francie, kde byli hráči jako Emerson a Laver. Už jenom promluvit s někdejšími hvězdami typu Agassiho může hráči dodat sebevědomí. A kdo je chytrý, vezme si z toho ještě mnohem víc," uzavřel bývalý daviscupový reprezentant a kapitán.

reklama