Kolem Švýcarska: Costa vyhrál etapu, Kreuziger celkově třetí

10. 6. 2012 18:42
Roman Kreuziger se drží na třetím místě celkového pořadí po druhé etapě závodu Kolem Švýcarska.
Druhou etapu cyklistického závodu Kolem Švýcarska (WorldTour) vyhrál Portugalec Costa. Vede i celkové pořadí | Foto: Reuters

Verbier - Roman Kreuziger se drží na třetím místě celkového pořadí po druhé etapě závodu Kolem Švýcarska. V nedělní etapě dojel desátý se ztrátou 22 vteřin na vítěze a prozatimního lídra závodu Portugalce Costu.

Rui Costa dnes zaútočil v závěru stoupání do Verbier a vyhrál o čtyři sekundy před Lucemburčanem Fränkem Schleckem.

Schleck, jenž vzdal květnové Giro d'Italia a vysloužil si kritiku šéfa týmu RadioShack Johana Bruyneela, nastoupil šest kilometrů před cílem. Dva kilometry před páskou se ho vydal stíhat Costa, jenž dojel Lucemburčana v samém závěru a Schleck už nenašel síly bojovat o vítězství.

Zdeněk Štybar nabral ztrátu přes osm minut a dojel na 94. místě, celkově je na tom o jednu příčku lépe.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 2. etapa (218,3) km:

1. Costa (Portug.) 6:21:13, 2. F. Schleck (Luc.) -4, 3. Nieve (Šp.) -12, 4. Caruso (It.), 5. Pinot (Fr.) oba -13, 6. Roche (Ir.) -16, ...10. Kreuziger (ČR) -22.

Průběžné pořadí:

1. Costa 6:31:22, 2. F. Schleck -8, 3. Kreuziger -15, 4. Pinot -19, 5. Roche, 6. Löfkvist (Švéd.) oba -21.