reklama

Koleno oštěpaře Veselého se umoudřilo: Těším se do Ostravy

Vítězslav Veselý. Vítězslav Veselý. autor: Reuters
Rozhovor s oštěpařem Vítězslavem Veselým po návratu z Jižní Afriky.

Johannesburg – Úřadující mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý se vrátil z dlouhodobého soustředění v Jižní Africe v dobré náladě. V přípravě se mu dařilo a s radostí konstatuje, že stav jeho „zlobivého“ kolena se zlepšil.

„Ani po kvalitní přípravě si nemohu být jistý úspěšným vystoupením v prvních závodech,“ svěřil se v rozhovoru pro Aktuálně.cz dvaatřicetiletý oštěpař.

Koleno vás zlobí už delší dobu. Jaký je váš současný zdravotní stav?

Před Vánocemi po určité specifické zátěži oteklo, nohu jsem nemohl ani pořádně ohýbat. Zpočátku se ozývalo i v Africe. Občas mě přepadla i skepse, ale postupem času se bolest ztrácela a mohl jsem trénovat naplno. Lékaři tvrdí, že k úplnému vyléčení je potřeba delší doba.

Napověděla vám příprava, s jakými výkony se letos představíte?

Závod je něco úplně jiného než trénink, takže jsem sám moc zvědavý, jaký výkon při svém prvním letošním vystoupení v Diamantové lize za dva týdny v Dauhá předvedu. Ostatně vstup do sezony je pokaždé plný otazníků. Trenér Jan Železný sice tvrdí, že letošní příprava byla po všech stránkách špičková, ale to jsme říkali už víckrát. Teď je ještě potřeba ji zúročit v závodech, což není zrovna jednoduché.

Už 26. května je na programu Zlatá tretra. Jak důležitý je pro vás tento závod?

Je jedním z vrcholů sezony a vždy je pro mě velkou výzvou. Podobných závodů během sezony moc není. Letos má do Ostravy přijet kompletní světová oštěpařská elita, takže se čeká lepší obsazení než v Diamantové lize. Jen mě mrzí, že se koná tak brzy, kdy ještě nebudu v plném závodním tempu. Snad nám všem zase pomohou diváci, kteří pokaždé dovedou vytvořit skvělou atmosféru.

A s jakým letošním programem počítáte?

Rád bych absolvoval všechny závody Diamantové ligy, už zmíněnou Zlatou tretru a pochopitelně i koncem srpna mistrovství světa v Pekingu.

reklama