reklama

Kolo pro život startuje v sobotu v Letech

Kolo pro život Kolo pro život autor: Aktuálně.cz
První závod třináctého ročníku největšího seriálu horských kol v České republice a Evropě přilákal na 1200 závodníků, včetně olympionika Jan Škarnitzla.

Praha/Lety - Již třináctý ročník seriálu Kolo pro život, největšího seriálu horských kol nejen v České republice, ale také v Evropě a ve světě, odstartuje tuto sobotu v Letech u Prahy. Zahajovacím závodem je podnik Trans Brdy České spořitelny, na nějž je přihlášených téměř 1200 závodníků, další se zřejmě zaregistrují až těsně před startem, čemuž by mohla dopomáhat i příznivá předpověď počasí. Seriál má celkem šestnáct dílů a pokračovat bude na různých místech České republiky až do konce září.

Hned první závod slibuje velkou bitvu. O prvenství bude usilovat několik adeptů: loňský celkový vítěz Pavel Boudný, Kristián Hynek (oba Česká spořitelna Specialized MTB), ostřílený matador Jan Hruška (Toyota Dolák) a další. Na startu bude i olympionik Jan Škarnitzl (Rubena Auto-Menčík Specialized), který o minulém víkendu triumfoval na úvodním závodě Českého poháru v cross country v Teplicích.

Kolo pro život láká malé i ty největší Kolo pro život láká malé i ty největší Prohlédněte zde

Trať hlavního závodu měří 55 kilometrů a má převýšení 1380 m. Startuje se v pravé poledne v Řevnické ulici od sokolovny v Letech. Nová trasa C je dlouhá 33 km s převýšením 943 m. Fitness jízda (trasa D), je nezávodní. Měří 22 km, převýšení činí 684 m a nově se na ni mohou přihlásit i Rodinné týmy. Kromě novinek v oblasti rozšíření tras se na drobné změny mohou těšit i děti v Junior Trophy. Dětské závody na uzavřené trati v areálu se konají od 9:40, vrcholem je závod odstrkovadel v 11:50.

Kolo pro život nabízí kromě závodů i zábavu pro celou rodinu. Po celý den bude v areálu tradičně mnoho doprovodných aktivit a atrakcí i pro nesoutěžící návštěvníky. Pro děti bude k dispozici dětský klub se spoustou her a soutěží, Škola kola Pepy Dresslera a zcela nově i první pumptracková dráha v ČR. Pro dospělé pak budou připraveny doprovodné akce a soutěže partnerů, stánky se sportovním zbožím a občerstvením. Lze si zde třeba vyzkoušet jízdu na elektrokole nebo zdarma nechat provést základní servis kola.

Trans Brdy České spořitelny, 28. 4. 2012
Místo: obec Lety u Prahy
Start: obec Lety - Řevnická ul.
Cíl: obec Lety - za hrází
Prezentace: obec Lety, Řevnická ul. Pátek 27. 4. 18:00 - 20:00 / Sobota 28. 4. 8:00 - 11:00. Děti nejpozději 30 min. před startem jejich kategorie
Trasy závodů:
B - 55 km / převýšení 1380 m / start 12:00
C - 33 km / převýšení 943 m / start 13:00
D (Fitness jízda) - 22 km / převýšení 684m / start 13:00
Dětské závody Junior Trophy dle věkových kategorií / start od 9:40

reklama