reklama

Kolocová s Kvapilovou jsou ve finále! Evropský titul po 19 letech je blízko

Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová autor: ČTK
Hoidarová Kolocová s Kvapilovou se můžou se stát prvními českými evropskými šampionkami po 19 letech. Finále je na programu od 15:15 SELČ.

Jurmala - Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou mají jistou medaili z mistrovství Evropy. Český pár dnes v semifinále porazil v lotyšské Jurmale favorizované nejvýše nasazené Chantal Laboureurovou a Julii Sudeovou z Německa 21:17, 15:21 a 15:11.

O titul se od 15:15 SELČ svěřenkyně trenérky Lenky Háječkové utkají s další německou dvojicí Nadja Glenzkeová, Julia Grossnerová, která v semifinále vyhrála 2:0 na sety nad Polkami Jagodou Gruszczynskou a Kingou Kolosiňskou.

Hoidarová Kolocová v duelu proti Laboureurové a Sudeové skvěle zvládly úvodní set. Prohrávaly 0:3, ale výborně podávaly a Kvapilová byla nekompromisní v útoku. Od stavu 4:6 otočily po sérii pět míčů na 9:6 a od té doby už náskok udržovaly. V koncovce nedovolily komplikace a Kvapilová využila druhý setbol.

Ve druhém setu se opakoval vývoj z prvního. Kvapilová s Hoidarovou Kolocovou prohrávaly 0:3, ale druhá jmenovaná esem vyrovnala na 6:6. Pak vedly 12:10 a Němky přestaly podávat na Kvapilovou a začaly zasypávat servisem Hoidarovou Kolocovou. Změna soupeřkám vyšla, Češky přestaly bodovat a druhý set ztratily.

V tie-breaku se po krásné výměně a skvělému míči Kolocové dostaly Češky do vedení 4:3. Po chybě Sudeové a smeči Laboureurové do autu získaly náskok 7:4. Němky sice srovnaly na 8:8, ale v koncovce skvěle hrající Češky dominovaly. "Jsme nadšené, v sedmém nebi," radovaly se po využitém v rozhovoru na dvorci.

Ziskem medaile Hoidarová Kolocová s Kvapilovou navážou na Markétu Nausch Slukovou a Barboru Hermannovou, které loni vybojovaly stříbro.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou se můžou se stát prvními českými evropskými šampionkami po 19 letech. V začátcích ME zlato získaly Eva Ryšavá (dříve Celbová) se Soňou Novákovou (Dosoudilovou) v letech 1996 a 1998. Mezi muži vyhráli Marek Pakosta s Michalem Palinkem v roce 1996.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Jurmale (Lotyšsko):

Ženy - semifinále:

Hoidarová Kolocová, Kvapilová (5-ČR) - Laboureurová, Sudeová (1-Něm.) 2:1 (17, -15, 11), Glenzkeová, Grossnerová (9-Něm.) - Kolosiňská, Gruszczynská (24-Pol.) 2:0 (13, 19).

14:00 o 3. místo: Laboureurová, Sudeová - Kolosiňská, Gruszczynská.

15:15 Finále: Hoidarová Kolocová, Kvapilová - Glenzkeová, Grossnerová.

Muži:

13:00 o 3. místo: Koekelkoren, Van Walle (11-Belg.) - Brouwer, Meeuwsen (6-Niz.).

16:30 Finále: Samoilovs, Šmedinš (4-Lot.) - Lupo, Nicolai (2-It.).

reklama