reklama

Kolocová s Kvapilovou mají nového kouče. Z Itálie

Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play off MS 2017 Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play off MS 2017 autor: Milan Kammermayer
Kristýnu Kolocovou a Michalu Kvapilovou povede od nové sezony Ital Andrea Tomatis.

Praha - Plážové volejbalistky Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová mají nového trenéra. Devátý pár z mistrovství světa ve Vídni po sezoně ukončil spolupráci s Lenkou Háječkovou a nově je povede Ital Andrea Tomatis, který od loňského prosince působí v roli šéftrenéra české mužské reprezentace.

Volejbalistky podlehly na ME Nizozemsku 1:3, čeká je Bělorusko Volejbalistky podlehly na ME Nizozemsku 1:3, čeká je Bělorusko Čtěte zde

Háječková vedla Kvapilovou s Hoidarovou Kolocovou od vzniku jejich společného páru, který oznámily předloni v prosinci. Po první "rozkoukávací" sezoně se letos prosadily do špičky - získaly stříbro na mistrovství Evropy a skončily deváté na MS.

"Lenka je zodpovědná maminka dvou dětí a skloubit tuto roli s rolí trenérky na plný úvazek profesionálního beachvolejbalového týmu byl dlouhodobě nelehký úkol," vysvětlila Hoidarová Kolcová v tiskové zprávě rozchod s Háječkovou.

Náhradu našly v osobě Tomatise. "Po roce fungování v Česku nás zaujal přístupem a stylem trénování," uvedla Kvapilová s tím, že Tomatis je povede zároveň s českými mužskými jedničkami Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem.

"To, že mě Kristýna s Míšou oslovily, je známkou uznání. Už se nemohu dočkat, až začneme a vrhneme se do práce," řekl Tomatis. Mistryně republiky mají i nového kondiční trenéra, jelikož Tomatis požadoval spolupráci se svým specialistou na fyzičku Valeriem Vaccarem. Ten tudíž na této pozici vystřídá Michala Elčknera.

Co nejkvalitnější podmínky v přípravě a na turnajích bude zajišťovat manažer Jan Koukal, osmnáctinásobný český mistr ve squashi. "Máme velkou radost, že se o nás bude někdo starat. Je to příjemná změna," shodly se beachvolejbalistky.

K vrcholům příští sezony bude patřit evropský šampionát v nizozemském Haagu, a pokud se vrátí Světový okruh do Češka, tak i turnaj na pražské Štvanici.

Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Prohlédněte zde
reklama