reklama

Kolocová s Kvapilovou ve finále mistrovství Evropy vedly, ale nakonec berou po boji stříbro

Kristýna Kolocová (ilustrační foto) Kristýna Kolocová (ilustrační foto) autor: Milan Kammermayer
Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová padly ve finále mistrovství Evropy ve třech setech. Český pár tak bere stříbrné medaile.

Jurmala - Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou získaly evropské stříbro. Finále šampionátu v lotyšské Jurmale dnes dobře rozehrály, ale nakonec podlehly německému páru Nadja Glenzkeová, Julia Grossnerová po setech 21:15, 17:21 a 11:15.

Kolocová s Kvapilovou jsou ve finále! Evropský titul po 19 letech je blízko Kolocová s Kvapilovou jsou ve finále! Evropský titul po 19 letech je blízko Čtěte zde

"Stříbro je úžasné, ale na zlato to bylo. Cítily jsme šanci," řekla ČTK Hoidarová Kolocová v telefonickém rozhovoru. "Už jsme je letos porazily, o to to možná víc bolí. První set vypadal dobře. Pak se to vytratilo, ale soupeřky hrály výborně."

Ziskem stříbra Hoidarová Kolocová s Kvapilovou navázaly na Markétu Nausch Slukovou a Barboru Hermannovou, které skončily druhé před rokem. Letos svoji pozici kvůli zranění zad Nausch Slukové nemohly obhajovat.

Svěřenkyně trenérky Lenky Háječkové v neděli nejdříve v semifinále porazily favorizované a nejvýše nasazené Chantal Laboureurovou a Julii Sudeovou z Německa 21:17, 15:21, 15:11 a první set vyhrály i ve finále proti Glenzkeové s Grossnerovou.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou se opět opíraly o dobrý servis, udržovaly si tříbodový náskok a v koncovce získaly od stavu 18:15 tři míče za sebou. Do druhé sady ale špatně vstoupily, prohrávaly 12:16 a ztrátu už nedokázaly smazat.

Zatímco v osmifinále, čtvrtfinále i semifinále české hráčky zkrácený set zvládly, napočtvrté neuspěly. Sice srovnaly z 3:7 na 9:9, ale 'neperspektivní' pár, který vedení německého svazu nedávno vyřadilo z vrcholové přípravy, měl lepší závěr.

Po příliš dlouhé smeči Kvapilové Češky zaostávaly 9:12 a při prvním mečbolu podobně chybovala Hoidarová Kolocová. "Celý turnaj nám fungovala obrana - Míša na bloku a já v poli. To je naše silná stránka, která ve finále nešla po prvním setu zas tak dobře, protože jsme neměly dobrý servis. Jde to ruku v ruce," řekla Hoidarová Kolocová.

Pro české volejbalistky je stříbro z ME největším úspěchem společného působení, trvajícího zatím jen něco přes rok a čtvrt. "Je to motivační, vidíme, že máme na to vybojovat těžké zápasy. Loni jsme celou sezonu nehrály výrazně dobře, s lepšíma jsme nehrály vyrovnaně a letos jsme deváté na mistrovství světa, dostaly se do finále Světového okruhu do Hamburku, to je největší pecka našeho fungování. A teďka k tomu stříbro z Evropy," řekla Hoidarová Kolocová.

Evropskými šampionkami se z českých hráček staly jen Eva Ryšavá (dříve Celbová) se Soňou Novákovou (Dosoudilovou), které získaly zlato v letech 1996 a 1998. Mezi muži vyhráli Marek Pakosta s Michalem Palinkem v roce 1996.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Jurmale (Lotyšsko):

Muži:

O 3. místo: Brouwer, Meeuwsen (6-Niz.) - Koekelkoren, Van Walle (11-Belg.) 2:1 (17, -17, 11),

finále: 16:30 Samoilovs, Šmedinš (4-Lot.) - Lupo, Nicolai (2-It.).

Ženy:

Finále: Glenzkeová, Grossnerová (9-Něm.) - Hoidarová Kolocová, Kvapilová (5-ČR) 2:1 (-15, 17, 11),

o 3. místo: Laboureurová, Sudeová (1-Něm.) - Kolosiňská, Gruszczynská (24-Pol.) 2:1 (-17, 24, 8),

reklama