reklama

Sluková s Hermannovou si o medaile nezahrají, na Brazilky nestačily

Markéta Sluková v akci Markéta Sluková v akci autor: Red Bull Content Pool
Markéta Sluková s Barborou Hermannovou na finálovém turnaji Světového okruhu vypadly ve čtvrtfinále, kde nestačily na Brazilky Agathu s Dudou. Se čtvrtým nasazeným párem prohrály dvakrát 16:21. Již v osmifinále skončil turnaj pro Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou.

Hamburk - Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou skončily na finálovém turnaji Světového okruhu v Hamburku na děleném pátém místě. Ve čtvrtfinále nestačily na světové trojky Agathu a Dudu. Brazilkám, které letos porazily na mistrovství světa ve Vídni, podlehly dvakrát 16:21.

V osmifinále ztroskotaly vicemistryně Evropy Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou, které podlehly švýcarské dvojici Nina Betschartová, Tanja Hüberliová 0:2 a obsadily deváté místo. Nausch Sluková s Hermannovou v osmifinále ve třech setech vyřadily Američanky Brooke Sweatovou a Summer Rossovou.

Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Prohlédněte zde

České jedničky musely evropský šampionát v Lotyšsku vynechat kvůli zranění zad Nausch Slukové, ale na turnaj pro 12 nejlepších párů sezony do Hamburku nakonec odjely. Oba čtvrteční zápasy ve skupině prohrály, ale americkou dvojici v osmifinále dokázaly zdolat, i když se předtím Nausch Slukové potíže vrátily.

"Po těch pěti setech, které holky ve čtvrtek odehrály, s ní večer měl náš fyzioterapeut Jakub hodně práce. Záda jí dával dohromady dvě hodiny, ale povedlo se," řekl ČTK trenér Simon Nausch. "Jakub odvedl skvělou práci," souhlasila Nausch Sluková.

Druhý set přitom české hráčky se Sweatovou a Rossovou prohrály v nepříjemném větru hladce o osm bodů, rozhodující sada se ale naopak nesla jednoznačně pod jejich taktovkou: vyhrály ji 15:9. "V druhém setu stačila chvilka nesoustředěnosti, ale bojovaly dál a ukázaly, proč mají rády třetí sety," řekl Nausch.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou sice ve skupině útočily na prvenství, ale přímý postup do čtvrtfinále jim nakonec o pár míčů unikl. Cestu mezi nejlepší osmičku jim následně zatarasily Švýcarky.

Finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Hamburku:

Ženy:

Osmifinále: Hermannová, Sluková (6-ČR) - Sweatová, S. Rossová (7-USA) 2:1 (18, -13, 9), Betschartová, Hüberliová (12-Švýc.) - Kolocová, Kvapilová (8-ČR) 2:0 (14, 22).

Čtvrtfinále: 16:00 Agatha, Duda (4-Braz.) - Hermannová, Sluková.

reklama