reklama

Kolocová se Slukovou vybojovaly v Šanghaji páté místo

Markéta Sluková a Kristýna Kolocová Markéta Sluková a Kristýna Kolocová autor: kolocova-slukova.cz
České hráčky přidaly další důležité body do olympijského žebříčku

Šanghaj - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou skončily i na svém druhém letošním turnaji Světového okruhu páté, tentokrát na grandslamu v Šanghaji.

Jejich pouť ve čtvrtfinále zastavily druhé nasazené Brazilky Talita s Antonelliovou, které český pár porazily 21:19 a 21:11.

České beachvolejbalistky si týden po vydařeném turnaji v jiném čínském městě San-ja znovu upevnily postavení mezi kvalifikovanými páry v olympijském žebříčku, který určí 16 z 24 účastníků her v Londýně v polovině června.

Čtěte také:
VIDEO Půvabné volejbalistky natočily hravý videoklip

"Ze vstupu do sezony máme obrovskou radost. Povedlo se nám prodat, na čem jsme v náročné přípravě pracovaly," řekla ČTK Kolocová. "A to, že jsme k olympiádě o krok blíže, si uvědomujeme a jsme z toho nadšené, ale naším cílem je i nadále podávat dobré výkony, účastí na olympiádě se nechceme příliš svazovat."

Kolocová se Slukovou po vítězství v základní skupině nastoupily v play off až ve druhém kole a v něm dnes vyhrály nad řeckou dvojicí Vasiliki Arvanitiovou s Marií Tsiartsianiovou 21:15 a 21:16. Talitu a Antonelliovou se snažily poprvé v kariéře porazit, jenže po vyrovnaném úvodním setu ve druhém už na brazilské favoritky nestačily.

Volejbalové krásky zahajují boj o olympijský písek Volejbalové krásky zahajují boj o olympijský písek Prohlédněte zde

Talita a Antonelliová na obou letošních turnajích Světového okruhu byly ve finále, v San-ja vyhrály. Velkou šanci na medaili mají i na grandslamu v Šanghaji, který vyvrcholí v sobotu.

Přemysl Kubala s Petrem Benešem na společném turnaji nepostoupili ze skupiny, jedna výhra jim nestačila. I oni ztroskotali na dvojici z volejbalové velmoci Brazílie - Ricardovi s Cunhou podlehli 17:21, 22:20 a 9:15.

Čeští beachvolejbalisté se dělí o 25. místo a do olympijského žebříčku si zapsali 80 bodů. Účast na OH v Londýně by jim také neměla uniknout, stejně jako Haně Klapalové s Lenkou Háječkovou. Ty rovněž na grandslamu v Číně vypadly ve skupině.

reklama