reklama

Kolocová, Sluková neprošly ani v USA do čtvrtfinále

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou autor: Reuters
Plážovým volejbalistkám Kristýně Kolocové s Markétou Slukovou se ani na turnaji v Long Beach nepodařilo projít do čtvrtfinále ve Světovém okruhu.

Long Beach (USA) - Plážovým volejbalistkám Kristýně Kolocové s Markétou Slukovou se ani na turnaji v Long Beach nepodařilo projít do čtvrtfinále ve Světovém okruhu.

Po třísetové bitvě podlehly v play off kanadské dvojici Sarah Pavanová, Heather Bansleyová a počtvrté v sezoně se dělí o deváté místo.

Při vůbec první účasti na turnaji v Americe české olympioničky prošly základní skupinou bez ztráty jediného setu, ale v nejdelším zápase o postup do čtvrtfinále prohrály 18:21, 25:23 a 11:15. Z pozice desátého nasazeného páru tak nesplnily roli favoritek proti Kanaďankám, které spolu začaly hrát na písku teprve před dvěma měsíci.

V mužské soutěži se v Long Beach představí v play off Robert Kufa s Janem Hadravou, které čeká favorizovaná brazilská dvojice Edson Filipe, Álvaro Filho.

Turnaj Světového okruhu kategorie grandslam v plážovém volejbalu v Long Beach (USA):

Muži:

Skupina A: R. Kufa, Hadrava (16-ČR) - Tomatis, Ranghieri (32-It.) 2:0 (17, 17), Patterson, Gibb (1-USA) - Kufa, Hadrava 2:0 (13, 18).

Kufa s Hadravou postoupili ze 2. místa ve skupině do 1. kola play off.

Ženy:

Play off:

1. kolo: Fopmaová, Sweatová (12-USA) - Bonnerová, Hermanová (23-ČR) 2:0 (8, 11).

2. kolo: Pavanová, Bansleyová (24-Kan.) - Kolocová, Sluková (10-ČR) 2:1 (18, -23, 11).

Kolocová, Sluková se dělí o konečné 9. místo, Bonnerová s Hermannovou o 17. místo.

reklama