reklama

Kompletní výsledky MS v atletice

Atletické MS v japonské Ósace den po dni

Projděte si kompletní finálové výsledky MS v atletice v japonské Ósace - den po dni.

 

1. den - sobota 25. srpna

Muži:
Maraton:
1. Kibet (Keňa) 2:15:59, 2. Hasan Šami (Katar) 2:17:18, 3. Röthlin (Švýc.) 2:17:25, 3. Asmerom (Eritrea) 2:17:41, 5. Ogata 2:17:42, 6. Osaki 2:18:06, 7. Suwa (všichni Jap.), 8. Kiplagat (Keňa) 2:19:21.

Koule: 1. Hoffa 22,04, 2. Nelson (oba USA) 21,61, 3. Michněvič (Běl.) 21,27, 4. Smith (Niz.) 21,13, 5. Majewski (Pol.) 20,87, 6. Vodovnik (Slovin.) 20,67, 7. Bartels (Něm.) 20,45, 8. Bělov (Běl.) 20,34, ...v kvalifikaci 19. Stehlík 19,51, 32. Žalský (oba ČR) 18,50.

Ženy:
10.000 metrů: 1. T. Dibabaová (Et.) 31:55,41, 2. Abeylegesseová (Tur.) 31:59,40, 3. Goucherová (USA) 32:02,05, 4. Paveyová (Brit.) 32:03,81, 5. Smithová (N. Zél.) 32:06,89, 6. Kastorová (USA) 32:24,58, 7. E. Dibabaová (Et.) 32:30,44, 8. Ongoriová (Keňa) 32:30,74.
Sedmiboj - po prvním dnu: 1. Klüftová (Švéd.) 4162 bodů (100 m př.: 13,15 - výška: 195 - koule: 14,81 - 200 m: 23,38), 2. Blonská (Ukr.) 4014 (13,25 - 192 - 14,44 - 24,09), 3. Sothertonová (Brit.) 3989 (13,21 - 186 - 14,14 - 23,40).

 

2. den - neděle 26. srpna

Muži:
100 m:
1. Gay (USA) 9,85, 2. Atkins (Bah.) 9,91, 3. Powell (Jam.) 9,96, 4. Fasuba (Nig.) 10,07, 5. Martina (Niz. Ant.) 10,08, 6. Devonish (Brit.) 10,14, 7. Osovnikar (Slovin.) 10,23, 8. Burns (Trin.) 10,29.

Souboj snů vyhrál Gay. Američané vládnou sprintu

20 km chůze: 1. Pérez (Ekv.) 1:22:20, 2. Fernández (Šp.) 1:22:40, 3. Ghula (Tun.) 1:22:40, 4. Sánchez (Mex.) 1:23:36, 5. Rubino (It.) 1:23:39, 6. Heffernan (Ir.) 1:23:42, 7. Adams (Austr.) 1:23:52, 8. Tysse (Nor.) 1:24:10.

Pérez si došel pro zlato a zkolaboval. Nebyl sám

Ženy:
Koule:
1. Viliová (N. Zél.) 20,54, 2. Ostapčuková (Běl.) 20,48, 3. Kleinertová (Něm.) 19,77, 4. Li Ling (Čína) 19,38, 5. Lammertová (Něm.) 19,33, 6. Li Mej-ťü 18,83, 7. Kung Li-ťiao (obě Čína) 18,66, 8. Rosaová (It.) 18,39.
Sedmiboj: 1. Klüftová (Švéd.) 7032 bodů (100 m př.: 13,15 - výška: 195 - koule: 14,81 - 200 m: 23,38 - dálka: 685 - oštěp: 47,98 - 800 m: 2:12,56) - evropský rekord, 2. Blonská (Ukr.) 6832 (13,25 - 192 - 14,44 - 24,09 - 688 - 47,77 - 2:16,68), 3. Sothertonová 6510 (13,21 - 186 - 14,14 - 23,40 - 668 - 31,90 - 2:11,58), 4. Ennisová (obě Brit.) 6525, 5. Schwarzkopfová (Něm.) 6439, 6. Skujyteová (Lit.) 6380, 7. Oeserová (Něm.) 6378, 8. Dobryňská (Ukr.) 6327.

Favoritka favoritek Klüftová vyhrála sedmiboj

Tyčkařka Baďurová bude na MS bojovat o medaili

Tvrdá atletika: Rakušan narazil hlavou do překážky

 

3. den - pondělí 27. srpna

Český šok v disku: obhájkyně bronzu Cechlová vypadla

Muži:
10.000 m:
1. K. Bekele 27:05,90, 2. Sihine (oba Et.) 27:09,03, 3. Mathathi (Keňa) 27:12,17, 4. Tadese (Eritr.) 27:21,37, 5. Ndambiri (Keňa) 27:31,41, 6. Gebremariam (Et.) 27:44,58, 7. Abdirahman (USA) 27:56,62, 8. Menjo (Keňa) 28:25,67.
Trojskok: 1. Évora (Portug.) 17,74, 2. Gregório (Braz.) 17,59, 3. Davis (USA) 17,33, 4. Tosca (Kuba) 17,32, 5. Wilson (USA) 17,31, 6. Idowu (Brit.) 17,09, 7. Giralt (Kuba) 16,91, 8. Martinez (Švýc.) 16,85.
Ženy:
100 m:
1. Campbellová (Jam.) 11,01, 2. Williamsová 11,01, 3. Jeterová 11,02, 4. Edwardsová (všechny USA) 11,05, 5. Gevaertová (Belg.) 11,05, 6. Arronová (Fr.) 11,08, 7. Stewartová (Jam.) 11,12, 8. Osayomiová (Nig.) 11,26.

Slováci mají první medaili. Kladivář je bronzový

Narazil hlavou do překážky. Nic si nepamatuje

Sprinterky v cíli trpěly. Luštila se cílová fotografie

 

4. den - úterý 28. srpna

Dvořáka zradila pata, do desetiboje na MS nenastoupí

Kladivářka Ledvinová nepostoupila

Muži:
400 m př.: 1. Clement (USA) 47,61, 2. Sánchez (Dom. rep.) 48,01, 3. Plawgo (Pol.) 48,12, 4. Carter (USA) 48,40, 5. McFarlane (Jam.) 48,59, 6. Iakovákis (Řec.) 49,25, 7. Williams (USA) 52,97, Kunkel (Kan.) nedokončil.
3000 m př.: 1. Kipruto 8:13,82, 2. Kemboi 8:16,94, 3. Mateelong (všichni Keňa) 8:17,59, 4. Mohamed (Švéd.) 8:19,82, 5. Tahri (Fr.) 8:20,27, 6. Taher (Bahr.) 8:22,51, 7. E. Martín (Šp.) 8:22,91, 8. Akkas (Tur.) 8:22,95.
Disk: 1. Kanter (Est.) 68,94, 2. Harting (Něm.) 66,68, 3. Smith (Niz.) 66,42, 4. Alekna (Lit.) 65,24, 5. Mate (Maď.) 64,71, 6. El Ghazalí (Eg.) 64,58, 7. Hadádí (Írán) 64,53, 8. Tammert (Est.) 64,33.
Ženy:
800 m: 1. Jepkosgeiová (Keňa) 1:56,04, 2. Benhassiová (Mar.) 1:56,99, 3. Martinezová (Šp.) 1:57,62, 4. Kotljarovová (Rus.) 1:58,22, 5. Langerholcová (Slovin.) 1:58,52, 6. Usovičová (Běl.) 1:58,92, 7. Kljuková (Rus.) 2:00,90, Mutolaová (Moz.) nedokončila.
Tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 480, 2. Baďurová (ČR) 475 - český rekord, 3. Feofanovová (Rus.) 475, 4. Pyreková (Pol.) 475, 5. Boslaková (Fr.) 470, 6. Golubčiková (Rus.) a Murerová (Braz.) obě 465, 8. Rogowská (Pol.) 460.

Česko má první medaili, Baďurová je stříbrná

Dálka: 1. Lebeděvová 703, 2. Kolčanovová 692, 3. Kotovová (všechny Rus.) 690, 4. Gomesová (Portug.) 687, 5. Kapplerová (Něm.) 681, 6. Maggiová 680, 7. Costaová (obě Braz.) 669, 8. Reeseová (USA) 660.
400 m př. (semifinále): 1. Rawlinsonová (Austr.) 53,57, ...13. Z. Hejnová (ČR) 55,04 - český rekord - nepostoupila.

Hejnová překonala český rekord, přesto končí

 

5. den - středa 29. srpna

Brejchová a Špotáková kralovaly kvalifikaci oštěpu - čtěte ZDE

Ženy:
100 m př.:
1. Perryová (USA) 12,46, 2. Felicienová (Kan.) 12,49, 3. Ennisová-Londonová (Jam.) 12,50, 4. S. Kallurová (Švéd.) 12,51, 5. Powellová 12,55, 6. L. Jonesová (obě USA) 12,62, 7. Dixonová (Jam.) 12,64, 8. Whyteová (Kan.) 12,66.
Disk: 1. Dietzschová (Něm.) 66,61, 2. Piščalnikovová (Rus.) 65,78, 3. Barriosová (Kuba) 63,90, 4. Grasuová (Rum.) 63,40, 5. Sun Tchaj-feng (Čína) 63,22, 6. Antonovová (Ukr.) 62,41, 7. Wisniewská (Pol.) 61,35, 8. Fokinová-Semjonovová (Ukr.) 61,17.
400 m: 1. Ohuruoguová 49,61, 2. Sandersová (obě Brit.) 49,65, 3. Williamsová (Jam.) 49,66, 4. Guevaraová (Mex.) 50,16, 5. Trotterová (USA) 50,17, 6. Anťjuchová (Rus.) 50,33, 7. Usovičová (Běl.) 50,54, 8. Winebergová (USA) 50,96.

Muži:
Výška: 1. Thomas (Bah.) 235, 2. Rybakov (Rus.) 235, 3. Ioannu (Kypr) 235, 4. Holm (Švéd.) 233, 5. Janků (ČR) a Moya (Kuba) oba 230, 7. Onnen (Něm.) 226, 8. Bába (ČR) 226.
1500 m: 1. Lagat (USA) 3:34,77, 2. Ramzí (Bahr.) 3:35,00, 3. Korir 3:35,04, 4. Kiprop (oba Keňa) 3:35,24, 5. Búkensa 3:35,26, 6. Zerguelaine (oba Alž.) 3:35,29, 7. Casado (Šp.) 3:35,62, 8. Webb (USA) 3:35,69. 

Janků i Bába bojovali marně o medaili - ZDE
Zlato z výšky bral Thomas - čtěte ZDE
Výškaře znemožnil basketbalista v divných botách - čtěte ZDE

6. den - čtvrtek 30. srpna

OBRAZEM: Atletický festival kuriozit - fotografie ZDE
Česká atletika vyšla ve čtvrtek na MS naprázdno - čtěte ZDE

Muži:
200 m:
1. Gay (USA) 19,76, 2. Bolt (Jam.) 19,91, 3. Spearmon 20,05, 4. Martin (oba USA) 20,06, 5. Martina (Niz. Antily) 20,28, 6. Anderson 20,28, 7. Ch. Williams (oba Jam.) 20,57, 8. Gusis (Řec.) 20,75.
Dálka: 1. Saladino (Pan.) 857, 2. Howe (It.) 847, 3. Philipps (USA) 830, 4. Lukašenko (Ukr.) 825, 5. Mokoena (JAR) 819, 6. Beckford (Jam.) 817, 7. Badji 801, 8. Marzouq (oba Sen.) 798.
Ženy:
Kladivo:
1. Heidlerová (Něm.) 74,76 m, 2. Morenová (Kuba) 74,74, 3. Čang Wen-siou (Čína) 74,39, 4. Skolimowská (Pol.) 73,75, 5. Koněvcevová (Rus.) 72,45, 6. O'Keeffeová (Ir.) 70,93, 7. Clarettiová (It.) 70,74, 8.
Montebrunová (Fr.) 70,36.
400 m př.: 1. Rawlinsonová (Austr.) 53,31, 2. Pečonkinová (Rus.) 53,50, 3. Jesienová (Pol.) 53,92, 4. Wilsonová (Jam.) 54,10, 5. Chuang Siao-siao (Čína) 54,15, 6. Isakovová (Rus.) 54,50, 7. Williamsová (USA) 54,63, 8. Danversová-Smithová (Brit.) 54,94. 

Panama má první atletické zlato v historii - čtěte ZDE
Gay se stal dvojnásobným sprinterským králem - čtěte ZDE

7. den - pátek 31. srpna

Oštěpař Guzdek vypadl, výškařka Laláková postupuje - čtěte ZDE
Nejsem světová dvojka, říká tyčkařka Baďurová - čtěte ZDE

Muži:
Desetiboj po 5. disciplíně:
1. Smith (Jam.) 4525 bodů (100 m: 10,62 - dálka: 750 - koule: 17,32 - výška: 197 - 400 m: 47,48), 2. Karpov (Kaz.) 4439 (10,70 - 719 - 16,08 - 206 - 47,44), 3. Šebrle (ČR) 4434 (11,04 - 756 - 15,92 - 212 - 48,80), 4. Drozdov (Rus.) 4353 (10,97 - 725 - 16,49 - 212 - 50,00), 5. Pappas (USA) 4342 (10,96 - 744 - 16,31 - 203 - 49,22), 6. Müller (Něm.) 4310 (10,90 - 744 - 16,31 - 203 - 49,22), ...20. Karas (ČR) 3971 (11,12 - 744 - 13,23 - 194 - 50,60).

Ženy:
Oštěp:

1. Špotáková (ČR) 67,07, 2. Obergföllová 66,46, 3. Neriusová (obě Něm.) 64,42, 4. Brejchová (ČR) 63,73, 5. Likaová (Řec.) 63,13, 6. Bissetová (Kuba) 61,74, 7. Abakumovová (Rus.) 61,43, 8. Stahlová (Něm.) 61,03.
Chůze 20 km: 1. Kaniskinová 1:30:09, 2. Šemjakinová 1:30:42, 3. Vascová (Šp.) 1:30:47, 4. Plätzerová (Nor.) 1:31:24, 5. Feitorová (Port.) 1:32:01, 6. Stefová (Rum.) 1:32:47, 7. Henriquesová (Port.) 1:33:06, 8. Zimmerová (Něm.) 1:33:23, ...20. Dibelková (ČR) 1:36:45.
200 m:
1. Felixová (USA) 21,81, 2. Campbellová (Jam.) 22,34, 3. Jajasingheová (Srí Lanka) 22,63, 4. Edwardsová 22,65, 5. Richardsová (obě USA) 22,70, 6. Baileyová (Jam.) 22,72, 7. Mooreová (USA) 22,97, 8. Mothersillová (Kajm. ostr.) 23,08.
Trojskok: 1. Savigneová (Kuba) 15,28, 2. Lebeděvová (Rus.) 15,07, 3. Devetzíová (Řec.) 15,04, 4. Piatichová (Rus.) 14,88, 5. Šestaková (Slovin.) 14,72, 6. Martinezová (It.) 14,71, 7. Saladuhaová (Ukr.) 14,60, 8. Li-mej Sie (Čína) 14,50.
Oštěp: 1. Špotáková (ČR) 67,07, 2. Obergföllová 66,46, 3. Neriusová (obě Něm.) 64,42, 4. Brejchová (ČR) 63,73, 5. Likaová (Řec.) 63,13, 6. Bissetová (Kuba) 61,74, 7. Abakumovová (Rus.) 61,43, 8. Stahlová (Něm.) 61,03.

Atletická senzace: Špotáková má zlato a rekord - čtěte ZDE
Šebrlemu pomohla výška, posunul se na druhé místo - čtěte ZDE 

8. den - sobota 1. září

Muži:
Tyč:
1. Walker (USA) 586, 2. Mesnil (Fr.) 586, 3. Ecker (Něm.) 581, 4. Pavlov (Rus.) 581, 5. Otto (Něm.) 581, 6. Lukjaněnko (Rus.) 581, 7. Averbuch (Izr.) 581, 8. Lobinger (Něm.) 581.
4x100 m: 1. USA (Patton, Spearmon, Gay, Dixon) 37,78, 2. Jamajka (Anderson, Bolt, Carter, Powell) 37,89, 3. Británie (Malcolm, Pickering, Devonish, Lewis-Francis) 37,90, 4. Brazílie 37,99, 5. Japonsko 38,03, 6. Německo 38,62, Polsko a Nigérie nedoběhly.
Desetiboj: 1. Šebrle (ČR) 8676 bodů (100 m: 11,04 - dálka: 756 - koule: 15,92 - výška: 212 - 400 m: 48,80 - 110 m př.: 14,33 - disk: 48,75 - tyč: 480 - oštěp: 71,18 - 1500 m: 4:35,32), 2. Smith (Jam.) 8644 (10,62 - 750 - 17,32 - 197 - 47,48 - 13,91 - 52,36 - 480 - 53,61 - 4:33,52), 3. Karpov (Kaz.) 8586 (10,70 - 719 - 16,08 - 206 - 47,44 - 14,03 - 48,95 - 500 - 59,84 - 4:39,68), 4. Drozdov (Rus.) 8475 (10,97 - 725 - 16,49 - 212 - 50,00 - 14,76 - 48,62 - 500 - 63,51 - 4:36,93), 5. Niklaus (Něm.) 8371 (11,12 - 742 - 14,12 - 206 - 49,40 - 14,51 - 44,48 - 530 - 63,28 - 4:32,50), 6. Sysojev (Rus.) 8357 (10,80 - 701 - 16,16 - 203 - 48,42 - 14,59 - 49,76 - 490 - 57,75 - 4:36,16), 7. Barras (Fr.) 8262 (11,36 - 713 - 15,03 - 200 - 49,32 - 14,36 - 44,51 - 500 - 65,74 - 4:25,75), 8. García (Kuba) 8257 (10,73 - 715 - 14,94 - 209 - 49,25 - 14,08 - 42,91 - 470 - 68,74 - 4:55,42), ...20. Karas (ČR) 7625 (11,12 - 744 - 13,23 - 194 - 50,60 - 15,17 - 45,58 - 440 - 49,28 - 4:31,21).
Chůze 50 km: 1. Deakes (Austr.) 3:43:53, 2. Diniz (Fr.) 3:44:22, 3. Schwazer (It.) 3:44:38, 4. Nižegorodov (Rus.) 3:46:57, 5. Tysse (Nor.) 3:51:52, 6. Odriozola (Šp.) 3:55:19, 7. Čchao Sun (Čína) 3:55:43, 8. Nymark (Nor.) 3:57:22. 
Ženy:
4x100 m:
1. USA (Williamsová, Felixová, Mikele Barberová, Edwardsová) 41,98, 2. Jamajka (Brooksová, Stewartová, Faceyová, Campbellová) 42,01, 3. Belgie (Borleeová, Marinová, Ouedraogová, Gevaertová) 42,75, 4. Británie 42,87, 5. Rusko 42,97, 6. Bělorusko 43,37, 7. Německo 43,51, 8. Polsko 43,57.
5000 m: 1. Defarová (Et.) 14:57,91, 2. Cheruiyotová 14:58,50, 3. Cheronová 14:59,21, 4. Kibetová (všechny Keňa) 14:59,26, 5. Abeylegesseová (Tur.) 15:00,88, 6. Melkamuová (Et.) 15:01,42, 7. Rhinesová 15:03,09, 8. Flanaganová (obě USA) 15:03,86.

Šebrle se dočkal světového zlata! - čtěte ZDE
Obrazem: Jak Šebrle vybojoval své první světové zlato
Obrazem: České zlatá sobota v Ósace

9. den - neděle 2. září

Muži:
800 m:
1. Yego (Keňa) 1:47,09, 2. Reed (Kan.) 1:47,10, 3. Borzakovskij (Rus.) 1:47,39, 4. Chepkirwok (Ug.) 1:47,41, 5. Bungei (Keňa) 1:47,42, 6. Lálú (Mar.) 1:47,45, 7. Mulaudzi (JAR) 1:47,52, 8. Al Salhí (Saúd. Ar.) 1:47,58.
5000 m: 1. Lagat (USA) 13:45,87, 2. Kipchoge (Keňa) 13:46,00, 3. Kipsiro (Ug.) 13:46,75, 4. Tegenkamp (USA) 13:46,78, 5. T. Bekele (Et.) 13:47,33, 6. Farah (Brit.) 13:47,54, 7. Espaňa (Šp.) 13:50,55, 8. Cherkos (Et.) 13:51,01.
Oštěp: 1. Pitkämäki (Fin.) 90,33, 2. Thorkildsen (Nor.) 88,61, 3. Greer (USA) 86,21, 4. Vasilevskis (Lot.) 85,19, 5. Ivanov (Rus.) 85,18, 6. Oosthuizen (JAR) 84,52, 7. Janik (Pol.) 83,38, 8. Järvenpää (Fin.) 82,10.
4x400 m: 1. USA (Merritt, Taylor, Williamson, Wariner) 2:55,56, 2. Bahamy (Moncur, Mathieu, A. Williams, Brown) 2:59,18, 3. Polsko (Plawgo, Dabrowski, Marciniszyn, Kozlowski) 3:00,05, 4. Jamajka 3:00,76, 5. Rusko 3:01,62, 6. Británie 3:02,94, 7. Dominikánská republika 3:03,56, 8. Německo 3:07,40.

Ženy:
4x400 m:
1. USA (Trotterová, Felixová, Winebergová, Richardsová) 3:18,55, 2. Jamajka (S. Williamsová, Lloydová, Prendagastová, N. Williamsová) 3:19,73, 3. Británie (Ohuruoguová, Okoroová, McConnellová, Sandersová) 3:20,04, 4. Rusko 3:20,25, 5. Bělorusko 3:21,88, 6. Polsko 3:26,49, 7. Kuba 3:27,05, 8. Mexiko 3:29,14.
Maraton: 1. Nderebaová (Keňa) 2:30:37, 2. Čchun-siou Čoum (Čína) 2:30:45, 3. Tosaová (Jap.) 2:30:55, 4. Siao-lin Ču (Čína) 2:31:21, 5. Simonová (Rum.) 2:31:26, 6. Šimaharaová (Jap.) 2:31:40, 7. Jeptoová (Keňa) 2:32:03, 8. Masaiová (Keňa) 2:32:22.
1500 m: 1. Džamálová (Bahr.) 3:58,75, 2. Sobolevová (Rus.) 3:58,99, 3. Liščinská (Ukr.) 4:00,69, 4. Jordanovová (Bulh.) 4:00,82, 5. Selsúliová (Mar.) 4:01,52, 6. Kibiwotová (Keňa) 4:02,10, 7. Fomenková (Rus.) 4:02,46, 8. Samariaová (Nam.) 4:07,61.
Výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 205, 2. Čičerovová (Rus.) a Di Martinová (It.) obě 203, 4. Slesarenková 200, 5. Savčenková (obě Rus.) 200, 6. Beitiaová (Šp.) 197, 7. Ajitovová (Kaz.), Bergqvistová, Greenová (obě Švéd.), Palamarová (Ukr.) a Skotniková (Fr.) všechny 194, ...15. Laláková (ČR) 190.

Poslední česká účast v Ósace trvala pár minut - čtěte ZDE
Pitkämäki a spol. navázali na MS na Železného éru - čtěte ZDE

reklama