reklama

Konec nindžů v NBA. Nejlepší basketbalová liga světa zakázala populární čelenky

Také Jrue Holiday z týmu New Orleans bude muset v příští sezoně oblíbenou ozdobu hlavy při zápasech oželet Také Jrue Holiday z týmu New Orleans bude muset v příští sezoně oblíbenou ozdobu hlavy při zápasech oželet autor: Reuters
Basketbalová NBA zakázala pro příští sezonu nosit hráčům čelenky ve stylu nindžů. Na uvázané šátky s dlouhým vlajícím koncem si mimo jiné kvůli bezpečnosti stěžovaly samotné kluby.

"Nindžovské" čelenky se výrazně v NBA rozšířily v minulém ročníku. Nosili je například Jimmy Butler z Miami, Jrue Holiday z New Orleans nebo Karl-Anthony Towns z Minnesoty.

Zatímco v rozběhnutém ročníku nechtělo vedení soutěže zasahovat, už v květnu informovalo kluby o tom, že tyto šátky od příští sezony nepovolí. "Nebyly schváleny jako součást dresu NBA a ani v novém ročníku nebudou. Kluby měly pochybnosti ohledně jejich bezpečnosti a rozměrů, délky a toho, jak jsou uvázány," uvedl mluvčí ligy Mike Bass.

O přesné definici zakázaných šátků bude jednat soutěžní komise NBA, jež nyní zasedá v Chicagu.

Neuvěřitelná nehoda ve slovenské lize. Na hráče spadl reproduktor, rozbil mu hlavu Neuvěřitelná nehoda ve slovenské lize. Na hráče spadl reproduktor, rozbil mu hlavu Čtěte zde
reklama