reklama

Konec pistolníka z NBA: Crittenton dostal za zabití 23 let

Americký basketbalista Javaris Crittenton Americký basketbalista Javaris Crittenton autor: ČTK
Bývalý americký basketbalista Javaris Crittenton byl odsouzen na 23 let do vězení za smrt mladé ženy v roce 2011.

Atlanta 29. dubna - Bývalý americký basketbalista Javaris Crittenton byl odsouzen na 23 let do vězení za smrt mladé ženy v roce 2011. Někdejší hráč NBA se u soudu přiznal k úmyslnému zabití zbraní a násilnému přepadení se střelnou zbraní a podle dohody se státním zástupcem se tak vyhnul odsouzení za vraždu, z níž byl obžalován.

Sedmadvacetiletý Crittenton zastřelil podle obžaloby v srpnu 2011 z auta na ulici v Atlantě dvaadvacetiletou matku čtyř dětí.

Někdejší hráč Los Angeles Lakers, Memphisu a Washingtonu mířil údajně na muže, kteří ženu doprovázeli. Podle obžaloby měl tento incident souvislost s gangy a byl odvetou za dřívější Crittentonovo přepadení.

Někdejší rozehrávač, jehož do NBA draftovali v roce 2007 Lakers, odehrál v prestižní soutěži během čtyř sezon 113 zápasů, nejvíc na sebe ale upozornil mimo palubovku.

V ročníku 2009/10 se v šatně Washingtonu pohádal s hvězdou Gilbertem Arenasem a vytáhli na sebe zbraně. Oba byli potrestáni zákazem startu do konce sezony. Crittenton byl navíc odsouzen za nedovolené ozbrojování k roční podmínce.

Pro Crittentona tím působení v NBA skončilo. Washington s ním neprodloužil smlouvu, na zkoušku ho vzal později tým Charlotte, ale do ligy v jeho dresu nezasáhl.

reklama