reklama

Konec v sedmém kole. Joshua knokautoval Povětkina a obhájil mistrovské pásy

box, Anthony Joshua slaví vítězství nad Alexanderem Povětkinem box, Anthony Joshua slaví vítězství nad Alexanderem Povětkinem autor: Reuters
Boxerský duel sledovalo na stadionu ve Wembley osmdesát tisíc diváků.

Londýn - Britský boxer Anthony Joshua obhájil mistrovské pásy organizací WBA, WBO, IBF i méně významné asociace IBO. Ruského vyzyvatele Alexandra Povětkina knokautoval v sedmém kole a nadále zůstává neporaženým vládcem těžké váhy. Souboj na fotbalovém stadionu Wembley sledovalo 80 tisíc diváků.

Osmadvacetiletý Joshua vyhrál i 22. zápas v profiringu, po jednadvacáté pak před limitem. Po slabším začátku potvrdil proti soupeři staršímu o 11 let roli jasného favorita a připravil mu druhou porážku v kariéře. Před pěti lety Povětkin nestačil na Vladimira Klička.

Joshua si dal za cíl porazit Povětkina, vyzyvatele organizace WBA, jako první před limitem a to se mu ve Wembley povedlo. "Věřím, že to do 8. kola dokážu ukončit," řekl před soubojem dvou olympijských vítězů. Nezačal ho však náporem a naopak od druhého kola boxoval s rozbitým nosem. Pak ale Povětkinovi docházely síly a Joshua měl převahu.

"Byl to těžký soupeř, ale vyšla mi moje taktika. Věděl jsem, že je silný v hlavě, ale fyzicky už tolik ne. Po druhém kole se mi zdálo, že odešel. Ztrácel na razanci i koncentraci," řekl král světového boxu. "A teď chci Deontaye Wildera. Už se o tom namluvilo dost, lidi chtějí vidět tento souboj," dodal Joshua.

Wildera však nejprve čeká 1. prosince zápas s jiným Britem Tysonem Furym o pás organizace WBC.

Jako jediný dosud s Joshuou vydržel boxovat celých dvanáct kol v dubnu Novozélanďan Joseph Parker. "Povětkin ukázal dobrý levý hák i kontraúdery. Mohlo být hotovo po sedmi kolech, devíti nebo dvanácti. To není tak důležité, hlavní bylo vítězství," dodal britský šampion.

S provozovatelem Wembley má smlouvu ještě na jeden souboj na 13. dubna. "Chceme Wildera, ale když to nevyjde, přijde někdo jiný. Nemám s tím problém. Budu bojovat se všema," dodal Joshua.

reklama